Pegasus bilet iptali bilet değişim işlemleri

Pegasus Online Bilet İptali

Pegasus Havayolları biletinizle ilgili tüm işlemleri web sitemiz veya (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!

Kolay ve Hızlı Arayüz

Kolay ve Hızlı Arayüz

Pegasus HavayollarıUçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini online olarak kolayca değiştirebilir veya açığa alabilirsiniz. Ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Dakikalar İçerisinde Değişim

Dakikalar İçerisinde Değişim

PNR veya E-Bilet numaranızı girerek online bilet değişikliği sayfamızdan işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak da biletlerinizi değiştirebilirsiniz.

Detaylı Havayolu Bilgileri

Detaylı Havayolu Bilgileri

E-Bilet bilgilerinizi girdğinizde, uçuş detayları ve havayolu bilgileri tek ekranda görülmektedir. Bilet bilgilerini ister yazdırabilir, isterseniz de değişiklik vs. işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Aktif Sistem

7/24 Aktif Sistem

Online olarak 7/24 bilet değişikliği veya açığa alım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak bilet değiştirebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizden de işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus bilet iptali nasıl yapılır?

Pegasus bilet iptali, yolcuların çeşitli sebeplere dayalı olarak rezervasyonunu ortadan kaldırması anlamına gelir. Pek çok yolcu, zaman zaman uçak biletini iptal etmek durumunda kalır.

Pegasus bilet iptal işlemini bilet değişikliği ile karıştırmamak gerekir. Bilet değişikliği işleminde, yolcunun gidiş güzergahı veya biniş tarihinde farklılık talebi esastır. Bilet iptali ise rezervasyon hakkından feragat etme anlamına gelir. Low-cost ekonomi modeliyle uçuş hizmetleri veren Pegasus Havayolları, müşterilerine birçok ayrıcalık tanır. Düşük maliyetli uçak bileti alan yolcular, belirli şartlar dahilinde biletlerini iptal etme hakkı yakalar.

Pegasus bilet iptal kuralları

Sonuç olarak Pegasus Havayolları’ndan uçak bileti alan yolcuların, mevcut biletlerini iptal ederek, bilet ücretini kısmen veya tamamen alması mümkündür. Gelgelelim, bazı durumlarda yolcuların bilet iptali yapması mümkün olmamaktadır.

Pegasus Havayolları hakkında

Pegasus Havayolları, yerel ve global ölçekte uçuş hizmetleri veren ve düşük maliyetli hava yolunun Türkiye’deki temsilcisi olan bir kuruluştur. Uzun senelerdir Türkiye’de hizmetler veren bu havayolu firması, daha uygun ücretlere bilet alma imkanı tanıyarak havayolu taşımacılığını ulaşılabilir hale getirir. Yurt içinde 37, uluslararası olarak 93 merkeze olmak üzere toplamda 130 farklı lokasyona tarifeli seferler düzenlenir. Daha düşük ücretli olması sayesinde erişilebilir olan bu şirket, yolcularına çeşitli haklar tanır. Bu haklara Pegasus bilet iptali dahil olmaktadır.

Pegasus bilet iptali

Pegasus havayolları, müşterilerine aşağıdaki imkanları tanır:

Pegasus bilet iptali nedir

Pegasus bilet iptali nedir?

Pegasus bilet iptali, daha önce rezervasyon yaptıran ve ödemesini yapan yolcuların rezervasyon hakkından çekilmesi anlamına gelir. Bu işlemi mevcut bilette değişiklik yapmaktan ayıran, yapılan ödemeyi kısmen veya tamamıyla geri alabiliyor olmaktır. Sonrasında yolcular, dilediği tarihe yeni bilet alabilir veya farklı havayollarını tercih edebilir. Yolcuların bilet iptali yapabilmesi belirli kurallara tabiidir. İç hatlar ve dış hatlar terminallerinden uçuşlar gerçekleştiren Pegasus Havayolu, yurt içinde veya yurt dışında bilet iptali esnasında farklı talimatlar uygular. Bu noktada, güzergaha uygun zaman diliminde biletinizi iptal etmek mümkün olacaktır.

Pegasus bilet iptal etme

Pegasus bilet iptal koşulları nelerdir?

Pegasus bilet iptal koşulları, yolcuların belirli şartlara uygun olarak bilete ödediği ücreti almayı mümkün hale getirmektedir. Genel olarak Pegasus bilet iptali esnasında aşağıdaki kuralları uygular:

Pegasus bilet iptali yapacak yolcuların, uçuşa katılmayan yolcu kapsamında değerlendirileceği bazı durumlar mevcuttur. Bu durumlarda yolcunun bilet iptali mümkün değildir. Dolayısıyla ödenen ücretin iadesi de yapılmayacaktır. 

Pegasus online bilet iptali

Pegasus biletimi iptal etmek istiyorum, hangi bilgiler gerekli?

Pegasus biletinizi iptal etmek istiyorsanız genel olarak PNR (rezervasyon numarası) ve soyad bilgilerini ilgili alana girmeniz istenecektir. Yolcuya özel olarak belirlenen rezervasyon numarası, sayı ve harflerden oluşur. PNR bilgisi, bilet alım sırasında mail veya telefon üzerinden yolcuya iletilir. Ek olarak, yolcu PNR sorgulama işlemleri için Pegasus Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Pegasus iptal numarası

Pegasus bilet iptal iletişim numarası

Pegasus bilet iptal iletişim numarası 0850 840 23 69'dur. Yolcuların çağrı merkezi kanalından rezervasyonunu iptal ettirmesine, dolayısıyla iade almasına imkan tanıyan gsm bilgisidir. Bilet değişikliğini online kanallar üzerinden yapabileceğiniz gibi, sıra beklemeden 7/24 Pegasus çağrı merkezi numarasını arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak bilet iptal işlemlerinde çağrı merkezi çalışanına PNR numarası ve yolcu soyisim bilgisi gibi temel bilgileri iletmeniz gerekir. Bunun sonucunda bileti iptal edilebilir statüde olan yolcuların işlemi başarıyla tamamlanır. Bilet iptali sonrasında ödeme iadesi, daha önce bileti alırken kullanılan kart bilgileri vasıtasıyla gerçekleşir.

Pegasus bilet iptal iletişim numarası

Pegasus çağrı merkezi

Pegasus çağrı merkezi, bilet ile alakalı her tür işlemi rahatlıkla yapabileceğiniz, 7/24 aktif kanaldır. Birçok Pegasus telefon numarası bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu Türkiye'den arayabileceğiniz Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası 0888 228 12 12'dir.  Burada genel olarak bilet alım, değişim ve iptal gibi işlemleri sorun yaşamadan gerçekleştirirsiniz. Bilet alım sırasında çağrı merkezi çalışanına gidiş yönü ve tercih edilen saat belirtildiği takdirde, ilgili tarihte en uygun fiyatlı bilet seçenekleri tarafınıza sunulur.

Eğer çeşitli nedenlere bağlı olarak biletinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, Pegasus iletişim bilgileri üzerinden işlemi tamamlarsınız. Keza, seyahatinizle alakalı değişiklik olduğu veya diğer Pegasus kampanyalarından faydalanmak istediğiniz, ancak değişiklik kapsamında değerlendirilmeyen biletleri iptal etme hakkı saklıdır.

Pegasus bilet iptal etme

Pegasus biletimi hangi hallerde ücretsiz iptal edebilirim?

Pegasus Havayolları, bazı şartları sağlayan müşterilerine iptal ve değişiklik sırasında işlem ücreti uygulamaz. Bilet iptali yaparken kesinti olmaması için muhakkak firmanın belirlediği kurallara uygun bir şekilde işlemi gerçekleştirmeniz elzemdir. Aksi takdirde biletinizi iptal edebiliyor olsanız dahi, ödeme iadesi belirli kesintiler ile yatacaktır.

Pegasus ücretsiz bilet iptali yapmak isteyen yolcuların aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir:

Bununla birlikte bileti hangi kanal üzerinden almış olursanız olun; uçuşa 72 saatten az süre varsa biletleme anından itibaren ilk 60 dakikada, 72 saat veya daha uzun süre olanlarda ise biletleme anından itibaren 12 saat içerisinde Pegasus bilet iptali yapanlardan işlem bedeli alınmaz.

Pegasus yurtiçi bilet iptali

Pegasus iç hatlar biletimi hangi koşullarda iptal edebilirim?

Pegasus iç hatlar bilet iptali için, uçuşa 12 saatten az süre kaldıysa hiçbir koşulda ücret iadesi yapılmamaktadır. Bununla birlikte 12 saat veya daha fazla süre kalan K/H/M/L/B/Y ücret sınıfı yolcuları için 650 TL işlem bedeli uygulanır. Comfort Flex için şartlar farklılık göstermektedir.

Pegasus comfort flex bilet iptal koşulları


KKTC uçuşlarında iade esnasında işlem bedeli Euro cinsinden alınır. Genel olarak 25 Euro işlem bedeli uygulanmaktadır.

Pegasus dış hat bilet iptali

Pegasus dış hatlar biletimi hangi koşullarda iptal edebilirim?

Pegasus bilet iptali, eğer dış hat uçuşları için yapılacaksa ilgili güzergaha göre farklı koşullar uygulanacaktır. Promosyon sınıfı yolcular hiçbir koşulda ücret iadesi alamaz. Bununla birlikte dış hatlarda yolcuların bilet iptali için iade alsa bile ödemesi gereken işlem bedelleri aşağıdaki gibidir:

Özetle Pegasus bilet iptali, yolcuların rezervasyonunu 7/24 iptal edebileceği ve yaptığı ödemeyi geri alabileceği, havayolu firmasına özel hizmetlerden biridir.

Sorgulanan uçuşlar

Kullanıcılarımızın en son sorguladığı uçuşları listeleyin.

Tüm Havayolu Firmaları
pegasus
İstanbul - Samsun
31 Mayıs 2024
18:25SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
19:45SZFSamsun
Uçuş Süresi 1sa 20dk
Sınıf K
Seyahat Detayları
KALKIŞ:18:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:19:45Samsun, (SZF) Samsun
UÇUŞ:PC2794PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
pegasus
İstanbul - Berlin
02 Temmuz 2024
10:15SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:10BERBerlin
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:15İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:12:10Berlin, (BER) Berlin-Brandenburg
UÇUŞ:PC979PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
İstanbul - Dalaman
03 Temmuz 2024
12:45SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
14:05DLMDalaman
Uçuş Süresi 1sa 20dk
Sınıf H
Seyahat Detayları
KALKIŞ:12:45İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:14:05Dalaman, (DLM) Dalaman
UÇUŞ:PC2290PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
pegasus
Dalaman - İstanbul
07 Temmuz 2024
11:55DLMDalaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
13:10SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 15dk
Sınıf H
Seyahat Detayları
KALKIŞ:11:55Dalaman, (DLM) Dalaman
VARIŞ:13:10İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2287PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 15dk
pegasus
Amman - İstanbul
22 Mayıs 2024
03:40AMMAmman
Direkt Uçuş
PEGASUS
06:35SAWİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 55dk
Sınıf P
Seyahat Detayları
KALKIŞ:03:40Amman, (AMM) Amman
VARIŞ:06:35İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC721PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 55dk
pegasus
İstanbul - Amman
27 Mayıs 2024
22:05SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
00:55AMMAmman
Uçuş Süresi 2sa 50dk
Sınıf P
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:05İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:00:55Amman, (AMM) Amman
UÇUŞ:PC722PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 50dk
pegasus
Izmir - Ankara
22 Mayıs 2024
06:15ADBIzmir
Direkt Uçuş
PEGASUS
07:25ESBAnkara
Uçuş Süresi 1sa 10dk
Sınıf V
Seyahat Detayları
KALKIŞ:06:15Izmir, (ADB) İzmir
VARIŞ:07:25Ankara, (ESB) Ankara
UÇUŞ:PC3160PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 10dk
pegasus
Ankara - Izmir
22 Mayıs 2024
15:50ESBAnkara
Direkt Uçuş
PEGASUS
17:05ADBIzmir
Uçuş Süresi 1sa 15dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:15:50Ankara, (ESB) Ankara
VARIŞ:17:05Izmir, (ADB) İzmir
UÇUŞ:PC3167PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 15dk
pegasus
Izmir - Baku
16 Mayıs 2024
22:00ADBIzmir
Direkt Uçuş
PEGASUS
01:50GYDBaku
Uçuş Süresi 3sa 50dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:00Izmir, (ADB) İzmir
VARIŞ:01:50Baku, (GYD) Bakü
UÇUŞ:PC1790PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 50dk
pegasus
Baku - Izmir
19 Mayıs 2024
02:50GYDBaku
Direkt Uçuş
PEGASUS
05:00ADBIzmir
Uçuş Süresi 2sa 10dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:02:50Baku, (GYD) Bakü
VARIŞ:05:00Izmir, (ADB) İzmir
UÇUŞ:PC1791PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 10dk
pegasus
Adiyaman - İstanbul
28 Mayıs 2024
10:30ADFAdiyaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:25SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:30Adiyaman, (ADF) Adıyaman
VARIŞ:12:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2151PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
Adiyaman - İstanbul
28 Mayıs 2024
10:30ADFAdiyaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:25SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:30Adiyaman, (ADF) Adıyaman
VARIŞ:12:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2151PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
İstanbul - Erzincan
29 Mayıs 2024
07:55SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
09:40ERCErzincan
Uçuş Süresi 1sa 45dk
Sınıf N
Seyahat Detayları
KALKIŞ:07:55İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:09:40Erzincan, (ERC) Erzincan
UÇUŞ:PC2520PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 45dk
pegasus
İstanbul - Tiran
18 Temmuz 2024
00:35SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
01:20TIATiran
Uçuş Süresi 45dk
Sınıf Z
Seyahat Detayları
KALKIŞ:00:35İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:01:20Tiran, (TIA) Tiran
UÇUŞ:PC283PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 45dk
pegasus
Tiran - İstanbul
25 Temmuz 2024
14:05TIATiran
Direkt Uçuş
PEGASUS
16:45SAWİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 40dk
Sınıf Z
Seyahat Detayları
KALKIŞ:14:05Tiran, (TIA) Tiran
VARIŞ:16:45İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC286PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 40dk
Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Bir yorum bırakın

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

2

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

3

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

4

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.