Pegasus bilet değişim işlemleri

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Havayolları biletinizle ilgili tüm işlemleri web sitemiz veya (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!

Kolay ve Hızlı Arayüz

Kolay ve Hızlı Arayüz

Pegasus HavayollarıUçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini online olarak kolayca değiştirebilir veya açığa alabilirsiniz. Ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Dakikalar İçerisinde Değişim

Dakikalar İçerisinde Değişim

PNR veya E-Bilet numaranızı girerek online bilet değişikliği sayfamızdan işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak da biletlerinizi değiştirebilirsiniz.

Detaylı Havayolu Bilgileri

Detaylı Havayolu Bilgileri

E-Bilet bilgilerinizi girdğinizde, uçuş detayları ve havayolu bilgileri tek ekranda görülmektedir. Bilet bilgilerini ister yazdırabilir, isterseniz de değişiklik vs. işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Aktif Sistem

7/24 Aktif Sistem

Online olarak 7/24 bilet değişikliği veya açığa alım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak bilet değiştirebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizden de işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Havayolları bilet değişikliği, Türkiye'nin en büyük havayolu şirketlerinden biridir ve müşterilerine bilet değişikliği hizmeti sunmaktadır.  Pegasus bilet değişikliği, satın alınmış bir uçak biletinin değiştirilerek yeni bir tarih ve/veya rotaya göre değerlendirilmesidir. Bu işlem genellikle bir ücret karşılığında yapılır ve biletin geçerlilik süresine göre değişebilir.

Bilet değişikliği işlemini yapmak için, Pegasus'un internet sitesini ziyaret edebilir veya 0850 840 23 69 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Pegasus bilet değişikliği işleminin koşulları ve ücretleriPegasus'un internet sitesinde veya müşteri hizmetlerinden öğrenilebilir.  Pegasus bilet erteleme işlemini yaptıktan sonra, Pegasus tarafından verilen yeni biletiniz ile, yapacağınız uçuşa katılabilirsiniz.

Pegasus bilet değişikliği; daha önce flypgs.com'dan veya Pegasus Mobil Uygulaması'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini online olarak yapabilmenizi sağlayan sistemdir.  Satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini PNR kodu ve yolcu soy isim yazan kısma giriş yaparak devam edebilirsiniz. Çıkan ekranda online olarak değiştir butonu veya çağrı merkezinden ara seçeneklerini seçerek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus bilet değişikliği

Pegasus Bilet Değişikliği ve Erteleme İşlemleri

Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır?
Hangi durumlarda biletinizi değiştirebilirsiniz?
Uçak biletlerinde değişiklik yapılıyor mu?
Pegasus bilet değişikliğinin ücreti nedir?
Bilet değişikliği için iletişim numarası nedir?
Yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinde değişiklik yapılıyor mu?

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz. 

Kimi zaman iş amacıyla kimi zaman dinlenme amacıyla yurt içi ve yurt dışına seyahat etmeniz gerekebilir. Kısa bir mola için keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz ya da iş gezisi planlayabilirsiniz. Ancak günler ve haftalar öncesinden aldığınız uçak biletinin tarihinde beklenmedik bir aksaklık çıkabilir.

Farklı bir planla denk gelebilir ve bu durum uçuşunuza engel olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda uçak biletinizin tarihinde, saatinde veya güzergahında değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti değişikliğini farklı bir yazıda ele almış, bilet değişiklik şartlarını sizin için yazmıştık. Bu yazımızda da Pegasus uçak bileti değişikliği hakkında en çok merak edilenleri kaleme alıyoruz.

Pegasus iç hat bilet değişikliği

Pegasus İç Hat Bilet Değişikliği Yapmak Mümkün mü?

Pegasus Havayolları İç hat uçak biletleri, yurt içi seyahatlarini kapsamaktadır. Farklı bir şehre yapacağınız seyahatler için aldığınız iç hat biletlerinde tarih, saat ve güzergah değişikliği yapmak istiyor olabilirsiniz. Biletinizi değiştirirken bazı kriterler önem taşır.

Bileti değiştirmek istediğiniz tarih uçuştan ne kadar süre önce? Bu sorunun yanıtı biletinizi değiştirme hakkınızı etkiliyor. Eğer iç hatlarda aldığınız bileti uçuştan 24 ya da 72 saat önce değiştirmek istiyorsanız değişiklik yapılabilir. Uçuşa 72 saatten fazla kaldıysa bilet ücretinin yüzde 30’u kesilir. Uçuşa 24 saat kala yapılan değişiklik taleplerinde ise bilet ücretinin yüzde 50’si kesilmektedir. Pegasus iç hat uçuş biletlerinde uçuşa 2 saat ve 2 saatten az bir süre kaldıysa bilet değişikliği mümkün değil.

Bu sebeple uçuş tarihinizde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız hızlı karar verip değişiklik talebinde bulunmanızda fayda var. 24 saat ve 72 saatlik zaman diliminde yapılan bilet değişikliklerinde ceza bedeline ek olarak istediğiniz yeni uçak biletinin sınıf farkını da ödemeniz gerekmektedir. Promosyon ve ekonomi sınıfı iç hat biletlerinizde bu unsurlara dikkat ederek biletinizde değişiklik yaptırabilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pegasus Airlines, biletlerinizi değiştirmek için size yardımcı olmak ister. Ancak, biletlerinizin değiştirilebilirliği ve değiştirme ücretleri, biletinizin satın alındığı ücret kategorisine ve uçuş tarihinize göre değişebilir. Öncelikle, Pegasus Airlines'ın web sitesinde veya müşteri hizmetleri birimine başvurarak, biletlerinizin değiştirilebilirliğini ve değiştirme ücretlerini öğrenmelisiniz.

Değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirirken, aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi öneririz:

Pegasus İletişim0850 302 54 93
Pegasus Telefon0850 840 48 31
Bilet Değişikliği0850 840 23 69
Bilet Satış0850 840 48 05
Pegasus dış hat bilet değişikliği

Pegasus Dış Hat Bilet Değişikliği Yapmak Mümkün mü?

Dış hat uçak biletleri, yurt dışına yapılacak olan uçuşları kapsamaktadır. Farklı bir ülkeye yapacağınız seyahatler için aldığınız dış hat biletlerinde değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Ancak iç hat bilet değişikliği şartları dış hat uçuşlarında da geçerli. Yani, uçuşa 2 saatten az süre kaldıysa biletinizi değiştiremezsiniz.

2 saatten fazla süre varken değişiklik talebinde bulunduğunuzda G sınıfı biletlerde kesinti yapılırken bu sınıf dışındaki uçak biletlerinde cezai işlem yoktur. Peki, cezai işlem olarak bilinen bu kesinti ne kadarlık ödemeyi kapsıyor? Uçuşa 24-72 saat kala değişiklik yapabilirsiniz ve bu durumda hizmet bedeli ve vergiler hariç bilet tutarının %50’lik kısmını kesinti olarak ödemeniz gerekir.

72 saatten daha uzun bir süre önce bilet değişikliği isterseniz bilet tutarının sadece %30’u kesinti yapılır. Peki, bu Pegasus bilet değişikliklerinde cezai işleme ek ödeme çıkar mı? Seçeceğiniz yeni uçuş tarihi, saati ve güzergahına göre çıkabilecek sınıf farkı ödemesi olabilir. Bunun için iletişim numarasından iletişime geçerek daha net bilgi almalısınız. 0850 840 23 69 iletişim numarasını arayarak promosyon ve ekonomi sınıfı için dış hat biletlerinizde değişiklik yapılmasını isteyebilirsiniz.

Pegasus kıbrıs bilet değişikliği

Pegasus KKTC Uçuşlarında Bilet Değişiklik Şartları Neler?

İç hat ve dış hat bilet değişikliklerinin yanı sıra genellikle KKTC uçuş değişiklikleri en çok merak edilen konulardan biri oluyor. KKTC uçak biletlerinizde değişiklik yapmanız mümkün. Ancak 2 saatten daha fazla bir süre varsa erteleme işlemi için 12 Euro ödemeniz gerekiyor. Bilet değişimi yerine biletinizi iptal etmeyi düşünüyorsanız bunun için de 15 Euro ödemeniz gerekmektedir. 

Pegasus biletlerinde değişiklik ve iade işlemleri

Pegasus Biletlerinde Değişiklik ve İade İşlemi 

Pegasus uçak biletlerinizde yapacağınız değişiklik ve iade işlemleri için bazı durumlarda ekstra bedel ödemeniz gerekmez. Ancak bu durumdan faydalanmak için bazı şartlar bulunuyor. Bilette değişiklik yapılması için biletin mutlaka internet üzerinden satın alınmış olması gerekli. Ayrıca biletinizin değişikliğini 24 saat öncesinde istemeniz gerekmekte. Tarifeli uçuşların değişikliklerinde 24 saat öncesinde talep oluşturduğunuzda herhangi bir cezai ücret talep edilmez. 

Bileti uçuşa 24 saat kala aldıysanız ve hata fark ettiyseniz 30 dakika içerisinde ekstra ücret ödemeden değişiklik yaptırabilirsiniz. Uçuşa 1-3 gün varsa, bileti aldıktan sonra 60 dakika içerisinde ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Uçuşa 3 günden fazla süre varsa bileti aldıktan sonra 1 gün içerisinde ücretsiz değişiklik yaptırabilirsiniz. Pegasus, yolcularını mağdur etmemek adına değişiklik konusunda oldukça esnek bir prensibe sahip.

Pegasus Flex nedir?

Pegasus Flex Nedir?

Pegasus Flex, bilet satın alırken yolculara sunulan bir değişiklik ve iade fırsatıdır. Satın aldığınız bileti ceza ödemeden ve sınırsız sayıda değişikliğini yapabilmenizi sağlayan bir üründür. Bilet satın alırken Pegasus Flex alırsanız biletinizi değiştirirken cezai işlem/kesinti ödemesi yapmanız gerekmez. Ancak biletinizi değiştirdiğiniz tarih ve yöndeki yeni biletin ücret farkı tahsil edilir. Pegasus Flex opsiyonunu satın alarak gönül rahatlığıyla seyahatlerinizi erteletebilirsiniz. 

Pegasus biletlerde kişi değişikliği nasıl yapılır?

Pegasus Biletlerinde Kişi Değişikliği Yapılabilir mi?

Rezervasyon yaptırdığınız ya da satın aldığınız Pegasus uçak biletleri üzerinde isim değişikliği yaptırmanız mümkün değil. Bilet tarihi, güzergahı ve saati değiştirilebilir. Bilet iadesi alınabilir. Ancak bilet, seyahat edecek yolcunun ismine göre düzenlendiği için bilet üzerindeki haklar başka bir kişiye devredilemez. Yani, bilet üzerindeki isim değiştirilemez. 

Pegasus bilet değişiklik numarası nedir?

Pegasus Uçak Bileti Değişikliği İletişim Numarası

Satın aldığınız uçak biletini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey, çok basit. Bilet değişikliği için 0850 840 23 69 iletişim numarasını arayarak bilgi alabilir, talep oluşturabilirsiniz. PNR kodu ve e-bilet numarası ile bu numarayı arayarak kolaylıkla uçuşunuzu erteleyebilir, güzergahını ya da tarihini değiştirebilirsiniz. Uzman müşteri temsilcilerimiz, her an size desteğe hazır. 

Pegasus uçak bileti nasıl değiştirilir?

Pegasus Uçak Bileti Nasıl Değiştirilir, Ertelenir?

Biletinizin değişikliği için 0850 840 23 69 çağrı merkezle iletişime geçebilir ve bilet satış ofisinde destek veren uzmanımızdan değişiklik talebi isteyebilirsiniz. Bilet değişimi için çıkan cezai işlem ve sınıf farkı ödemesini online olarak ödeyebilirsiniz. 

Pegasus açık bilet kullanımı

Pegasus Açık Bilet Nedir? Uçak Biletinizi Açığa Almanız Mümkün mü?

Pegasus açık bilet, belirli bir süre sınırı içinde istediğiniz an kullanabileceğiniz tarihsiz bir uçuş belgesidir. Bu açık bilet imkanı ile dilediğiniz tarihte uçuş seyahatinizi planlayabilirsiniz. İptal ettiğiniz veya bir engel sebebiyle gidemeyeceğiniz yolculuklar için yeni tarih henüz belli değilse Pegasus açık bilet seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Bilet iptali yaparken bedel ödemek yerine biletinizi açığa alarak 1 yıl içerisinde dilediğiniz tarihte yeni uçuş bileti satın alabilirsiniz. Ancak açık biletlerde dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunuyor. Bileti başka bir kişi üzerine devretmeniz mümkün değil. Ayrıca bilet tarihlendirirken yeni tarih ve güzergah ile arasında ücret farkı varsa bu ücret sizden tahsil edilir. 

Pegasus uçak biletlerinizi değiştirmek, ertelemek, iptal etmek veya açığa almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0850 840 23 69 çağrı merkezimizle iletişime geçin, uzmanlarımız hemen yardımcı olsun!

Sorgulanan uçuşlar

Kullanıcılarımızın en son sorguladığı uçuşları listeleyin.

Tüm Havayolu Firmaları
pegasus
İstanbul - Samsun
31 Mayıs 2024
18:25SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
19:45SZFSamsun
Uçuş Süresi 1sa 20dk
Sınıf K
Seyahat Detayları
KALKIŞ:18:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:19:45Samsun, (SZF) Samsun
UÇUŞ:PC2794PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
pegasus
İstanbul - Berlin
02 Temmuz 2024
10:15SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:10BERBerlin
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:15İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:12:10Berlin, (BER) Berlin-Brandenburg
UÇUŞ:PC979PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
İstanbul - Dalaman
03 Temmuz 2024
12:45SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
14:05DLMDalaman
Uçuş Süresi 1sa 20dk
Sınıf H
Seyahat Detayları
KALKIŞ:12:45İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:14:05Dalaman, (DLM) Dalaman
UÇUŞ:PC2290PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
pegasus
Dalaman - İstanbul
07 Temmuz 2024
11:55DLMDalaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
13:10SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 15dk
Sınıf H
Seyahat Detayları
KALKIŞ:11:55Dalaman, (DLM) Dalaman
VARIŞ:13:10İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2287PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 15dk
pegasus
Amman - İstanbul
22 Mayıs 2024
03:40AMMAmman
Direkt Uçuş
PEGASUS
06:35SAWİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 55dk
Sınıf P
Seyahat Detayları
KALKIŞ:03:40Amman, (AMM) Amman
VARIŞ:06:35İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC721PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 55dk
pegasus
İstanbul - Amman
27 Mayıs 2024
22:05SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
00:55AMMAmman
Uçuş Süresi 2sa 50dk
Sınıf P
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:05İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:00:55Amman, (AMM) Amman
UÇUŞ:PC722PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 50dk
pegasus
Izmir - Ankara
22 Mayıs 2024
06:15ADBIzmir
Direkt Uçuş
PEGASUS
07:25ESBAnkara
Uçuş Süresi 1sa 10dk
Sınıf V
Seyahat Detayları
KALKIŞ:06:15Izmir, (ADB) İzmir
VARIŞ:07:25Ankara, (ESB) Ankara
UÇUŞ:PC3160PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 10dk
pegasus
Ankara - Izmir
22 Mayıs 2024
15:50ESBAnkara
Direkt Uçuş
PEGASUS
17:05ADBIzmir
Uçuş Süresi 1sa 15dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:15:50Ankara, (ESB) Ankara
VARIŞ:17:05Izmir, (ADB) İzmir
UÇUŞ:PC3167PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 15dk
pegasus
Izmir - Baku
16 Mayıs 2024
22:00ADBIzmir
Direkt Uçuş
PEGASUS
01:50GYDBaku
Uçuş Süresi 3sa 50dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:00Izmir, (ADB) İzmir
VARIŞ:01:50Baku, (GYD) Bakü
UÇUŞ:PC1790PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 50dk
pegasus
Baku - Izmir
19 Mayıs 2024
02:50GYDBaku
Direkt Uçuş
PEGASUS
05:00ADBIzmir
Uçuş Süresi 2sa 10dk
Sınıf U
Seyahat Detayları
KALKIŞ:02:50Baku, (GYD) Bakü
VARIŞ:05:00Izmir, (ADB) İzmir
UÇUŞ:PC1791PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 10dk
pegasus
Adiyaman - İstanbul
28 Mayıs 2024
10:30ADFAdiyaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:25SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:30Adiyaman, (ADF) Adıyaman
VARIŞ:12:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2151PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
Adiyaman - İstanbul
28 Mayıs 2024
10:30ADFAdiyaman
Direkt Uçuş
PEGASUS
12:25SAWİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 55dk
Sınıf S
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:30Adiyaman, (ADF) Adıyaman
VARIŞ:12:25İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC2151PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
pegasus
İstanbul - Erzincan
29 Mayıs 2024
07:55SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
09:40ERCErzincan
Uçuş Süresi 1sa 45dk
Sınıf N
Seyahat Detayları
KALKIŞ:07:55İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:09:40Erzincan, (ERC) Erzincan
UÇUŞ:PC2520PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 45dk
pegasus
İstanbul - Tiran
18 Temmuz 2024
00:35SAWİstanbul
Direkt Uçuş
PEGASUS
01:20TIATiran
Uçuş Süresi 45dk
Sınıf Z
Seyahat Detayları
KALKIŞ:00:35İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
VARIŞ:01:20Tiran, (TIA) Tiran
UÇUŞ:PC283PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 45dk
pegasus
Tiran - İstanbul
25 Temmuz 2024
14:05TIATiran
Direkt Uçuş
PEGASUS
16:45SAWİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 40dk
Sınıf Z
Seyahat Detayları
KALKIŞ:14:05Tiran, (TIA) Tiran
VARIŞ:16:45İstanbul, (SAW) İstanbul - Sabiha Gokcen
UÇUŞ:PC286PEGASUS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 40dk
Kullanıcı Yorumları
Hasan
1 yıl önce

Pegasus bilet değişikliği ve erteleme işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyoruz.

O konuda herhangi bir sorunumuz yok. Bazen şöyle bir durum olabiliyor, bilette birden fazla kişi olabiliyor.

Bu tarz durumlarda, çok yolcu da olsa 1 kişi değişiklik yaptırmak istediğimizde pnr'ları çağrı merkezinizi arayarak ayırtabiliyoruz.

Çağrı merkezinizdeki bayan; biletleri bizim de online olarak bilet işlemleri sayfasından kendimizin de ayırabildiğini söyledi.

Çok araştırdım ama Pegasus bilet işlemleri sayfasında öyle bir seçenek bulamadım.

Acaba resimli olarak nereden yapıldığını gösterme imkanınız var mı ?


Ahmet Korkmaz
1 yıl önce

Merhaba, Pegasus Havayolları'nın biletlerini online olarak değiştirmek değil de ücretsiz çağrı merkezini arayarak nasıl değiştirebilirim acaba ?

Bilet değişiklik işleminde çıkacak fiyat farkını kredi kartı değil de ATM kartı ile ödeme yapabiliyor muyuz?

Ahmet Mengü
1 yıl önce

Merhaba, Pegasus bilet değişikliği yapmak için sisteme giriş yaptığımda normalde soyismim Mengü olmasına rağmen, soyisim kısmına isim, isim kısmına da soyisim yazmışım.

Pegasus iletişim hattınızı aradığımda bir sorun olmayacağını, bu şekilde de uçuşa kabul edileceğimi söylediler ama tam emin olamadım.

Bununla ilgili flypgs.com'da da detaylı bilgi bulamadım. Acaba net bilgiyi nereden öğrenebilirim.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na gittiğimde bu konu ile ilgili sorun yaşamak istemiyorum 2 çocuk olacak yanımda.

Hakan Demir
1 yıl önce

Merhaba, Pegasus bilet değişikliği için sisteme girdiğimde soyisim kısmına normal soyismimi yazdığımda sistem hata veriyor.

Bilet çıkmadı şeklinde uyarı veriyor. İsmimi yazdığımda ise bilet detaylarını görebiliyorum.

Pegasus bilet satın alırken, anladığım kadarıyla İsim kısmına soyismimi, Soyisim kısmına da ismimi yazmışım.

Pegasus bilet erteleme hattınızı aradığımda Samet Bey yardımcı oldular saolsunlar. Herhangi bir sorun çıkmaz dediler ama yine de emin olamadım.

Başka bir yeri aradığımda ise sorun olabilir, uçamayabilirsiniz diyorlar. 

Burak Ünalan
1 yıl önce

Pegasus Havayolları ile uçuş yaptığımda oldukça memnun kaldım.

Bilet alma işlemi internet sitesi üzerinden çok kolay ve hızlı oldu. Uçuşların zamanında ve rahat olması beni fazlasıyla memnun etti.

Ekonomi sınıfında yolculuk yaptım ve koltuklar rahat ve ekipmanlar iyiydi. Uçak içi hizmetleri de beklentilerimi karşıladı. Özellikle, ekonomik fiyatları ve geniş rota ağı nedeniyle Pegasus Havayolları'nı tekrar tercih edeceğim.

Ayrıca check-in işlemleri ve bagaj işlemleri de oldukça kolay ve hızlıydı. Personel ilgili ve yardımseverdi. Ayrıca connect uçuşlarında da herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Uçakların temizliği ve hijyeni de çok iyiydi. Yolculuk boyunca ekranların kullanımı çok kolay ve eğlenceliydi.

Genel olarak, Pegasus Havayolları ile yaptığım uçuşlar oldukça memnun ediciydi ve tekrar tercih edeceğim.

Bir yorum bırakın

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1

Pegasus Bilet Erteleme Ücreti Ne Kadar?

+-

Uçak bileti değişikliğinde sabit bir fiyat farkı olmamakla birlikte yurtiçinde minimum 250 TL, yurtdışında ise minimum 75 USD civarında ödeme yapmanız gerekebilir. Fiyat farkı; istemiş olduğunuz seferlere bağlı olarak artış gösterebilir.

2

Pegasus Bilet Açığa Alma

+-

Pegasus bilet açığa alma işlemlerini online işlemler menüsünden yapabileceğiniz gibi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizden de gerçekleştirebilirsiniz. Açığa alım işlemlerinizde; kişi başı yurtiçinde minimum 250 TL, yurtdışı seferlerinizde ise 75 USD civarında fiyat farkı çıkmaktadır.

3

Pegasus Flex Bilet İptali Nasıl Yapılır?

+-

Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde; ilk satın alırken Flex özelliği ekleyebilirsiniz. Pegasus Flex özelliği eklemiş olduğunuz uçak biletlerinizde, uçuşunuza 12 saatten fazla süre kalmak şartı ile herhangi bir kesinti olmadan iptal veya değişiklik yapabilirsiniz.

4

Pegasus Bilet Değişikliği Telefonu Nedir?

+-

Pegasus bilet değişiklik işlemlerinizi müşteri hizmetleri aracılığı ile yapmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda Türkiye ve Dünya'nın her yerinden arayabileceğiniz 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

5
Pegasus bilet erteleme nasıl yapılır?
+-

Pegasus bilet erteleme yapabilmek için PNR kodunuz veya E-Bilet numaranızla birlikte online işlemler menümüzü kullanabilirsiniz. 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak Pegasus bilet değişikliği yapmanız da mümkündür.

6

Uçak bileti kaç gün kala ertelenir?

+-

Her havayolunda olduğu gibi Pegasus Havayolları'nda da bilet kuralları bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı Pegasus uçak biletleriniz; uçuşunuza 2 saat kalana kadar bilet kuralları dahilinde değişim yapılabilir.

7

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Her havayolunda olduğu gibi Pegasus Havayolları'nda da bilet iptal seçeneği bulunmaktadır. Bilet iptal işleminde belli bir kesinti uygulanarak geri kalan ücret kartınıza iade edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu; Pegasus internet sitesi veya mobil uygulamasından aldığınız biletler otomatik olarak kartınıza yansıtılacağıdır. Aracı kurumlardan veya acentelerden alınan Pegasus biletleri için satın alınan kurumla iletişime geçilmesi gerekmektedir.

8

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

9

Pegasus bilet iptal edince para geri gelir mi?

+-

Evet, Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi iptal ettiğinizde 3-7 iş günü içerisinde, iadeniz kredi kartınıza yansımış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu; biletinizi direkt olarak flypgs.com internet sitemizden satın almış olmanız gerektiğidir.  

Acentelerden yada aracı kurumların web sitesinden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, alınan web sitesinin müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.