Anadolu Jet Havayolları

Anadolu Jet iletişim hattı 0850 302 54 93 ile uçak bileti satın alabilir, daha önce satın aldığınız biletlerinizde ekstra hizmetler ekletebilirsiniz.
ucretsiz-musteri-hizmetleri
Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Anadolu Jet Havayolları; "Uçmayan Kalmasın" sloganı ile yakın zamanda kurulmuş olup; rakiplerine nazaran daha uygun fiyatlarla ve sunduğu fırsatlar ile yolcularına hizmet veren bir havayolu şirketidir.

Anadolu Jet firmasının asıl hedefi, hava ulaşımına bir lüks gözüyle bakılmamasını, herkesin uygun fiyata biletler uçabileceğini kanıtlamaktı. Daha düşük bütçelerle bilet satarak insanları hava ulaşımına teşvik etmiştir. Şirket bu vizyon ile kısa sürede büyük başarılar yakalayıp geniş kitlelere hava ulaşımını yaymıştır.

Anadolu Jet Havayolları

Anadolu Jet Havayolları

Anadolu Jet Havayolları, 2008 yılında halkın büyük bir çoğunluğuna hava ulaşımından yararlanmaları amacıyla THY iş birliği modeli olarak kurulmuştur. Anadaolu Jet'in kurulmasıyla birlikte Anadolu'daki bütün şehirlere Anadolu Jet Havayolları firması ile hizmet verilmeye başlanmıştır. Türk Hava Yolları, yolcularına sunduğu servisleri ve ikramları sadeleştirerek ekonomik sınıf bir maliyet sağlamayı amaçlamıştır.

Makalemizde şu alt başlıkları okuyabilirsiniz;

Bu durum, daha geniş bir kitlenin hava ulaşımından faydalanmasını sağlamış ve maliyet avantajlarının bilet fiyatlarına yansımasını sağlayarak hava yolculuğunu daha cazip hale getirmiştir. Ankara hatlarında yolcu sayısı %65 artarak doluluk oranı %85'e ulaştı.

5 uçakla faaliyete başlayan Anadolu Jet, 2010 yılının ilk yılında 8, ilk yarısında ise 16 uçaklık bir filoya ulaştı. 2015 yılında da filosunu 36 uçağa çıkardı.

11 Haziran 2020'de dış hat uçuşlarına başlayan Anadolu Jet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nın yanı sıra Antalya, Bodrum ve Dalaman'dan yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya uçuşlar düzenliyor. Uçuşlarını Türk Hava Yolları'nın deneyimli kabin ve kokpit ekibi ile gerçekleştiren Anadolu Jet, geniş bir uçuş ağı üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Anadolu Jet, ücretsiz ikram, bagaj servisi ve araç kiralama gibi hizmetleri ile konforlu ve hesaplı bir seyahat deneyimi sunuyor. Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımıyla değer katan Anadolu Jet, Ekstra Koltuk Seçimi ve Yemek Seçimi gibi seçeneklerle hizmet kalitesini yükseltmektedir.

Anadolu Jet Havayolları Hakkında

Anadolu Jet Hakkında

Anadolu Jet Havayolları, Ankara, Türkiye'deki Esenboğa Uluslararası Havalimanı'ndaki ana merkezinden iç ve dış hat uçuşları gerçekleştiren bir Türk düşük maliyetli havayolu (low-cost) şirketidir.

Anadolu Jet Havayolları, Türk Hava Yolları'nın bir iştirakidir ve 2008 yılında kurulmuştur. Anadolu Jet Havayolları, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Asya ve Orta Doğu'daki diğer ülkelere de uçuşlar sunmaktadır. Boeing 737-800 uçaklarından oluşan bir filoya sahip olan havayolu, yolcularına uygun fiyatlı ve uygun seyahat seçenekleri sunmayı amaçlamaktadır.

2008 yılında kurulan firma, şu anda filosunda 60 uçak ve iç hatlarda 70 hatta, dış hatlarda 65 hat olmak üzere toplam 83 ayrı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Toplam 135 hatta uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

Anadolu Jet Havayolları sahibi kimdir

Anadolu Jet Sahibi Kimdir?

Anadolu Jet Havayolları, şahsi bir kişiye ait değildir. Türk Hava Yolları'nın bir iştiraki olarak 2008 yılında kurulmuştur. Yönetimi de THY'ye aittir. Ayrıca Türk Hava Yolları, havayolunda %51 hisseye sahip olan Türk hükümetine aittir. Kalan %49'luk hisse ise Borsa İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (BİST) işlem görmektedir.

Maliyet avantajları bilet fiyatlarına aktarılarak uçak yolculuğu daha cazip hale getirilmiştir. Ankara hatlarında yolcu sayısı %65 artarak doluluk oranı %85'e ulaştı. 5 uçakla faaliyete başlayan Anadolu Jet, 2010 yılının ilk yılında 8, ilk yarısında ise 16 uçaklık bir filoya ulaştı.

Başkentin konumuna uygun, tüm Anadolu'ya hizmet veren; Amaç, güvenli, hızlı ve dakik uçuşları cazip fiyatlarla temel bir ihtiyaç olarak yaygınlaştırmaktı. Taşımacılık ağını her geçen gün genişleterek hava taşımacılığının sektördeki önemini daha sağlam temellere oturtmak istemektedir. Slogan: "Uçmayan Kalması!"

Anadolu'da 40 noktaya yolcu taşıyan Anadolu Jet Havayolları, THY A.O. – Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan ve ekibi tarafından yönetiliyor.

Anadolu Jet ile THY aynı firma mı

Türk Hava Yolları ile Anadolu Jet Aynı Mı?

Anadolu Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları marka altında hizmet verip, farklı kalite standartlarına sahip iki firmadır. Aralarında maliyet açısından birtakım farklar vardır. Bu farklar, bilet fiyatını daha uygun hale getirmek için oluşturulmuştur.

Anadolu Jet Havayolları, Türk Hava Yolları iştiraki bir hava yolu şirketidir. Anadolu Jet Havayolları, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Asya ve Orta Doğu'daki diğer ülkelere de uçuşlar sunmaktadır. Boeing 737-800 tipi uçak filosuna sahip olan havayolu, yolcularına uygun fiyatlı ve rahat seyahat seçenekleri sunmayı hedefliyor.

Anadolu Jet uçak takibi nasıl yapılır

Anadolu Jet Uçak Takibi Nasıl Yapılır?

Canlı uçuş takibi yapan siteler sayesinde Anadolu Jet uçuş takibi yapılabilir. uçuş takibi yapabilmek için birtakım bilgilere sahip olmak gerekir. Gerekli bilgilere sahip olduktan sonra istediğiniz uçağın takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Android cihazlarda, ve dünya genelinde en çok uçuş takibi için kullanılan aynı zamanda ücretsiz olan Flightradar24sayesinde ücretsiz uçuş takibi yapabilirsiniz. Bu durumda uçakların nerde olduğu nasıl belirleniyor? sorusu ortaya çıkıyor. Pilotlar IFR uçuşu yaparken, GPS gibi uydu navigasyonlarına bir nevi izlerini bırakır. Bu sayede uçakların rotası ve nerede olduğu kolaylıkla belirlenebilir.

Yalnızca Anadolu Jet uçuş takibini değil, THY, Pegasus, SunExpress gibi firmaların da uçuşlarını canlı olarak takip edebilirsiniz. Flightradar24 ve benzeri sitelerde anlık 8 bin kadar uçağın canlı takibini yapabilirsiniz.

Anadolu Jet koltuk seçimi nasıl yapılır

Anadolu Jet Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Seyahat etmek birçoğumuz için en sevilen aktivitelerden biridir. Yolculuk yaparken alınan keyif bambaşkadır. Peki uçak koltuk seçimi nasıl yapılır? biliyor musunuz?

Bileti satın aldıktan sonra uçuşa son 24 saat bazen de 72 saat kala Check-in işlemleri başlatılıyor. Anadolu Jet Havayolları sitesine girerek ya da mobil uygulamasına giriş yaparak kolaylıkla Check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra Online Check-in sayfaasına girerek PNR, ad soyad gibi bilgileri girerek koltuk seçimi işlemini tamamlıyorsunuz.

Bazı havayolu şirketleri cam kenarı biletlerini ekstra ücret karşılığıyla satmaktadır. Dileyen kişiler ekstra bir ücret bedeli ile cam kenarında yolculuklarını gerçekleştirebilir.

En çok kullanılan Airbus 320 ve Boing 777'lerde Uçakta en iyi koltuk nasıl seçilir? Günümüzde birçok havayolu şirketi benzer uçakları kullanmaktadır. Peki bu uçaklarda en iyi koltuk nasıl seçilir? araştırmada Airbus uçaklar diğerlerine göre daha geniştir.

Eğer bir Airbus uçakla uçuyorsanız 15 - 20 arası koltuklarda oturulması önerilmemektedir. Çünkü bu koltuklar kanat üstüne denk geldiklerinden dolayı motor gürültüsü çok olmaktadır.

Türk Hava Yolları, Lufthansa, Emirates gibi birçok firmanın kullandığı Boeing 777 tipi uçaklar için 16. ve 32. sıraların tercih edilmesi konfor açısından avantajlıdır. Hem ilk ikramlar bu koltuklarda oturanlara ikram edilir hem de ön koltuk ile ön koltuk arasındaki mesafe geniş olduğundan oldukça rahat bir sürüş sağlanır.

Boeing 777'de en az tercih edilen koltuklar en alttaki 44. ve 45. sıralardır. Bu koltuklarda oturanların en çok şikayet ettikleri sorunlar; Oturma yerinin dar olması ve arkaya yaslanmanın imkansızlığı, tuvalet yanı ve yiyecek içecek hazırlanan bölüme yakın olması gürültü ve yoğunluk açısından sorun yaratabiliyor.

Anadolu Jet bagaj kuralları

Anadolu Jet Bagaj Kuralları

Anadolu Jet Havayolları firmasının yolcularına tanıdığı bagaj hakları, biletin sınıfına göre değişmektedir. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında da bagaj hakları değişiklik göstermektedir.

Ekonomik sınıfı standart uçuşlarda kargo bagajı hakkı 15 kg olarak belirlenmiştir. Ekstra Jet sınıfında uçuş yapacak yolcuların bagaj hakkı 20 kg'dır. Ayrıca Konfor Jet sınıfı uçuş yapan yolcularda da bagaj hakkı aynı şekilde 20 kg'dır.

Miles&Smiles üyesi yolcuların ekstra bagaj hakkı ve ücretsiz yararlanabilecekleri birtakım hakları da bulunmaktadır. Ek bagaj hakkı, üyelik statüsüne göre belirlenmektedir.

Anadolu Jet uçak içi ikramlar

Anadolu Jet İkramları

Anadolu Jet uçuşu olan yolcuların sıklıkla sorduğu "Anadolu Jet ikramları nelerdir?" sorusunu "Anadolu Jet İkramları" başlığımızda değineceğiz.

Uçak ikramları, genellikle uçuş süresine ve kalkış saatine göre değişiklik gösterir. Birçok hava yolu şirketi 2 saat süren yolculuklarda su ve çay/kahve ikramında bulunmaktadır. Anadolu Jet, yurtdışı uçuşlarında yiyecek ve içecek ikramlarında bulunur.

Anadolu Jet kampanyaları

Anadolu Jet Kampanya

Anadolu Jet Havayolları kampanyalarından yararlanarak ucuz uçak bileti almayı herkes ister. Kampanyaları sıkı takip ederek bu uygun fiyata uçak bileti alabilirsiniz.

Havayolları belli zamanlarda indirimli uçak bileti satar. Erken rezervasyon yapıp biletleri bu dönemde alırsanız indirimli uçak bileti seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle düşük bütçeli havayolları ucuz biletleri çok hızlı bir şekilde tükendiğinden dolayı, kampanya zamanı hızlı hareket etmekte fayda var. Uçak kampanyaları nasıl bulunur? birçok kişini merak ettiği o soru.. Oldukça kolay bir biçimde Anadolu Jet Kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Anadolu Jet Kampanyalarını takip edebilmek için; web sitesine üye olup ardından e-posta aboneliği ve bildirimleri açmanız gerekir. Kampanya anında ilk sizin haberiniz olabilir.

Bununla birlikte sosyal medya hesaplarını ve mobil uygulamasını takip ederek, güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Diğer uçak bileti teklifleriyle ilgili güncellemeleri zamanında almanın bir numaralı yolu, havayolunun e-posta listesine kaydolmaktır. Yapmanız gereken en önemli şey; Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, ve SunExpress gibi sitelerin mail listelerine üye olmaktır.

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Bir yorum bırakın

Sorgulanan uçuşlar

Kullanıcılarımızın en son sorguladığı uçuşları listeleyin.

Tüm Havayolu Firmaları
anadolujet
İstanbul - Cidde
26 Temmuz 2024
22:10SAWİstanbul
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
02:10JEDCidde
Uçuş Süresi 4sa
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:10İstanbul, Türkiye (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı
VARIŞ:02:10Cidde, Suudi Arabistan (JED) Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı
UÇUŞ:TK910ANADOLUJET A320 NEO C32
UÇUŞ SÜRESİ: 4sa
anadolujet
Siirt - Ankara
12 Temmuz 2024
11:20SXZSiirt
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
13:05ESBAnkara
Uçuş Süresi 1sa 45dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:11:20Siirt, Türkiye (SXZ) Siirt Havalimanı
VARIŞ:13:05Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
UÇUŞ:TK7045ANADOLUJET AIRBUS A319-100 316
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 45dk
anadolujet
Kuveyt - İstanbul
20 Mayıs 2024
02:55KWIKuveyt
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
06:40SAWİstanbul
Uçuş Süresi 3sa 45dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:02:55Kuveyt, Kuveyt (KWI) Kuveyt Uluslararası Havalimanı
VARIŞ:06:40İstanbul, Türkiye (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı
UÇUŞ:TK7679ANADOLUJET BOEING 737-800 AJ 74D
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 45dk
anadolujet
Medine - İstanbul
28 Nisan 2024
02:55MEDMedine
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
06:35SAWİstanbul
Uçuş Süresi 3sa 40dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:02:55Medine, Suudi Arabistan (MED) Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı
VARIŞ:06:35İstanbul, Türkiye (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı
UÇUŞ:TK913ANADOLUJET BOEING 737 PRESSURISED NARROWBODY JET 73D
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 40dk
anadolujet
İstanbul - Londra
25 Nisan 2024
12:30SAWİstanbul
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
14:35STNLondra
Uçuş Süresi 4sa 5dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:12:30İstanbul, Türkiye (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı
VARIŞ:14:35Londra, Birleşik Krallık (STN) London Stansted Havalimanı
UÇUŞ:TK7820ANADOLUJET BOEING 737 PRESSURISED NARROWBODY JET 73D
UÇUŞ SÜRESİ: 4sa 5dk
AJET
Ankara - Diyarbakır
05 Temmuz 2024
19:40ESBAnkara
Direkt Uçuş
AJET
21:05DIYDiyarbakır
Uçuş Süresi 1sa 25dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:19:40Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
VARIŞ:21:05Diyarbakır, Türkiye (DIY) Diyarbakır Havalimanı
UÇUŞ:TK7146AJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 25dk
AJET
Ankara - Diyarbakır
05 Temmuz 2024
19:40ESBAnkara
Direkt Uçuş
AJET
21:05DIYDiyarbakır
Uçuş Süresi 1sa 25dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:19:40Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
VARIŞ:21:05Diyarbakır, Türkiye (DIY) Diyarbakır Havalimanı
UÇUŞ:TK7146AJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 25dk
anadolujet
Diyarbakır - Ankara
07 Temmuz 2024
13:55DIYDiyarbakır
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
15:25ESBAnkara
Uçuş Süresi 1sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:13:55Diyarbakır, Türkiye (DIY) Diyarbakır Havalimanı
VARIŞ:15:25Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
UÇUŞ:TK7143ANADOLUJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 30dk
anadolujet
Kars - İstanbul
14 Nisan 2024
09:20KSYKars
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
11:35SAWİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 15dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:09:20Kars, Türkiye (KSY) Kars Harakani Havalimanı
VARIŞ:11:35İstanbul, Türkiye (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı
UÇUŞ:TK7301ANADOLUJET BOEING 737 PRESSURISED NARROWBODY JET 73D
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 15dk
anadolujet
Ankara - Malatya
09 Nisan 2024
23:55ESBAnkara
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
01:05MLXMalatya
Uçuş Süresi 1sa 10dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:23:55Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
VARIŞ:01:05Malatya, Türkiye (MLX) Malatya Havalimanı
UÇUŞ:TK7058ANADOLUJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 10dk
anadolujet
Siirt - Ankara
12 Nisan 2024
11:20SXZSiirt
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
13:05ESBAnkara
Uçuş Süresi 1sa 45dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:11:20Siirt, Türkiye (SXZ) Siirt Havalimanı
VARIŞ:13:05Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
UÇUŞ:TK7045ANADOLUJET AIRBUS A319-100 316
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 45dk
anadolujet
Bişkek - Ankara
29 Mayıs 2024
08:45FRUBişkek
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
11:05ESBAnkara
Uçuş Süresi 5sa 20dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:08:45Bişkek, Kırgızistan (FRU) Manas Uluslararası Havalimanı
VARIŞ:11:05Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
UÇUŞ:TK5599ANADOLUJET
UÇUŞ SÜRESİ: 5sa 20dk
anadolujet
Bişkek - Ankara
01 Haziran 2024
08:35FRUBişkek
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
11:00ESBAnkara
Uçuş Süresi 5sa 25dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:08:35Bişkek, Kırgızistan (FRU) Manas Uluslararası Havalimanı
VARIŞ:11:00Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
UÇUŞ:TK5599ANADOLUJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 5sa 25dk
anadolujet
Ankara - Bişkek
25 Ağustos 2024
23:55ESBAnkara
Direkt Uçuş
ANADOLUJET
07:25FRUBişkek
Uçuş Süresi 4sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:23:55Ankara, Türkiye (ESB) Ankara Esenboğa Havalimanı
VARIŞ:07:25Bişkek, Kırgızistan (FRU) Manas Uluslararası Havalimanı
UÇUŞ:TK5598ANADOLUJET BOEING 737-800 7D3
UÇUŞ SÜRESİ: 4sa 30dk

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1
Anadolu Jet iletişim hattı numarası nedir?
+-
Anadolu Jet iletişim hattı telefon numarası 0850 302 54 93'tür. Bu numarayı Türkiye ve Dünya'nın her yerinden sabit hat ücretlendirmesi üzerinden arayabilirsiniz.
2
Anadolu Jet Müşteri Hizmetleri numarası 444 var mı?
+-
Anadolu Jet Havayolları'nın 444'lü numarasına alternatif olarak 0850 840 48 31 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile yurtiçi veya yurtdışı uçak bileti satın alabilir, daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
3
Anadolu Jet'in 0850'li numarası nedir?
+-
Anadolu Jet'in 0850'li numarası 0850 840 48 05'dir. Türkiye'den veya Kıbrıs'dan kolayca arayabilirsiniz. Bilet iptali, bilet satışı veya değişikliği gibi konularda bilgi alabilirsiniz.
4
Anadolu Jet müşteri temsilcisine nasıl ulaşılır?
+-
Anadolu Jet resmi müşteri hizmetleri numarası 0850 333 25 38'dir. Bu numaranın özelliği; görüşmenin dakikası 1,5 TL olarak, kullanmış olduğunuz operatör tarafından ekstra ücretlendirilmesidir. Bu numaraya alternatif olarak 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi de arayabilirsiniz.
5
Anadolu Jet Müşteri Hizmetleri nerede?
+-
Anadolu Jet Müşteri Hizmetleri'nin merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır.

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.