Pegasus Bilet Değişim Kuralları

Pegasus bilet değişikliği yapmadan önce, dikkat etmeniz gereken kurallar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
ucretsiz-musteri-hizmetleri
Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Pegasus bilet değişikliğiyaparken dikkat edilmesi gereken kurallar çoğu zaman birçok kişinin dikkat etmediği maddelerdir. Türkiye’nin en köklü havayolları şirketlerinden biri olan Pegasus Havayolları, 1990 itibariyle faaliyete başlamıştır. Bilhassa son yıllarda zamandan kazanmak isteyen birçok kişi havayollarını tercih ediyor.

Pegasus bilet değişiklik kuralları

Bunun için birçok kişi Pegasus Bilet almak veya farklı havayolu firmalarında bilet almayı tercih ediyor. Ancak tarifeli uçuşlarda kimi zaman bilet değiştirmek istemek insanların en doğal hakkıdır.

Uçak bileti değişikliği yapmak çoğu kişi için zorlayıcı bir süreçtir. Bunun sebebi insanların havayolu firmalarının bilet değişikliği için koyduğu kurallardır. Eğer Pegasus uçak biletimi değiştirmek veya bilet erteleme yapmak istiyorum diyorsanız sizler için firmanın belirlediği kuralları sıralayacağız.

Pegasus bilet değişiklik kuralları

Pegasus Uçak Bileti Değişikliği Nasıl Yapılır?

Tarifeli uçuşlarda Pegasus havayollarını tercih edenler zaman zaman Pegasus uçak bileti değişikliği yapmak durumunda kalıyor. Ancak daha önce hiç Pegasus Havayollarını kullanmayanlar ya da var olan bilette değişiklik yapmamış olanlar bu konuda bilgisiz kalıyor.

Lakin endişelenmenize gerek yok çünkü biletdegisim.com sizlerin hangi havayolunu kullanıyorsanız olun kolaylıkla bilet değiştirebileceğiniz bir adrestir.

Dilerseniz web sitesi üzerinden PNR Numarası girerek ya da 0850 840 48 05 üzerinden ulaşarak Pegasus bilet değiştirme talebinizi iletebilirsiniz. Akabinde en kısa sürede Pegasus havayollarına ait uçak biletinizin değişim veya iptal işlemi gerçekleşecektir.

Pegasus bilet erteleme için neler gerekli

Pegasus bilet değiştirmek için gerekli bilgiler nelerdir?

 1. Rezervasyon (PNR) Kodu
 2. Yolcunun Soyadı

PNR ya da tam adıyla Passenger Name Record, yolcuya özel düzenlenen ve Pegasus bilet alma işleminde iletişim bilgilerinize iletilen rezervasyon kodudur. Eğer Pegasus PNR numaramı bilmiyorum diyorsanız 0850 840 4805 numarası aracılığıyla gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Pegasus bilet değişim şartları nelerdir

Pegasus Bilet Değişikliği Şartları Nelerdir?

Herhangi bir sebepten uçak biletini değiştirmek isteyenlerin ilk olarak Pegasus bilet değişikliği şartları nelerdir bilmesi gerekir. Her havayolu firmasının uçak bileti değişim ve iptali için koyduğu kurallar mevcuttur. Firmadan bilet alanların değişiklik veya iptal işlemleri biletdegisim.com veya Pegasus internet sitesi üzerinden olması fark etmeksizin firmanın kurallarına göre gerçekleşir. Pegasus havayolları için bilet değişikliği kuralları şu şekildedir:

 • Uçuşa kalan süre 2 saat veya daha fazlaysa değişim işlemi gerçekleşir
 • İki bilet arasında fiyat farkını ödemek gerekir.
 • Bilet değişimi bileti açığa alma şeklinde, ileri bir tarihte seçilecek bir uçuş için değerlendirilebilir.
 • Biletdegisim.com üzerinden yapacağınız Pegasus uçak bileti değişikliği için PNR Numarası ve Soyad bilgisi gereklidir.
 • Eğer değişim koşulları size uygun değilse Pegasus bilet iptali yapmanız gerekir. Böyle bir durumda biletinizin iptal koşullarını karşılayıp karşılamadığını Pegasus uçak bilet iptal koşulları uyarınca yaparsınız.
Pegasus bilet değişim şartları nelerdir

Pegasus İç Hatlar Bilet Değişikliği Şartları

Pegasus İç Hatlar, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tarifeli uçuşların genel ismidir. Örneğin İstanbul-İzmir seferi İç Hatlar kapsamındadır. Bunun için Pegasus iç hatlar bilet değişikliği kapsamında  birtakım kurallar belirlemiştir. Bu kurallar uçuşa kalan süre, ücret iadesi ve işlem bedeli gibi parametreleri içerir.

Eğer Türkiye’de başka bir şehre yolculuk gerçekleştirecekseniz öncelikli olarak Biletdegisim.com üzerinde Rezervasyon Kodu ve Soyad bilgisi girmeniz gerekir. Eğer PNR Numaranız hakkında bilgi sahibi değilseniz 0850 840 23 69 numarası üzerinden 7/24 işlem yapabilirsiniz. Ek olarak Pegasus Havayolları iletişim bilgileri üzerinden de PNR bilgisine erişim sağlayabilirsiniz.

Pegasus iç hatlar bilet değişikliği yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar ilk olarak uçuşa kalan süreyi kapsar. İç hatlar için uçuşa en az 2 saat kaldığı takdirde bilet değişikliği hakkınız mevcuttur. Eğer uçuş saatine 2 saat veya daha fazla süre varsa ücret sınıfına göre işlem bedeli kesintisi olur. Uçuş sınıfları için uygulanan işlem bedeli aşağıdaki gibidir:

G/P/U/T/Z/V/X/S/N Ücret sınıfı için 150 TL

K/H/M/L/B/Y Ücret sınıfı için 250 TL

Akabinde seçilen bilet mevcut biletten yüksek ise ücret iadesi bu işlem bedeli ve taşıma bedeline göre düzenlenir. Sonrasında oluşan Pegasus bilet değişikliği fiyat farkı ödenir ve işlem tamamlanır. Pegasus Havayolları için uçuşa 2 saatten az kaldığı koşullarda bilet değişikliği yaparken ücret iadesi yapılmaz. Ayrıca Pegasus iç hat seferleri için eğer Comfort Flex kapsamında bilet aldıysanız bunun için kurallar farklıdır.

Pegasus dilediğin yere uç

Pegasus Kıbrıs Bilet Değiştirme Şartları

Pegasus Kıbrıs bilet değiştirme şartları, Türkiye KKTC arası yolculuklar için geçerli olan yolculuklar için geçerlidir. KKTC Bilet değişikliği kuralları iç hatlar şartlarına benzer şekildedir. Uçuşa 2 saat kalana kadar gerçekleşen değişiklikler için yolcular 15 Euro işlem bedeli kesintisi ile değişim yapma imkanına sahiptir. Ancak KKTC uçuşları için 2 saatten az süre yalan yolculuklar için 2 saatten az bir süre kaldıysa ücret iadesi yapılmaz.

Pegasus dış hat bilet değişikliği kuralları

Pegasus Dış Hatlar Bilet Değişikliği Şartları

Dış Hatlar, genel olarak Türkiye ve KKTC için geçerli olmayan seferleri kapsamaktadır. Pegasus dış hatlar yolculuğu için bilet değiştirmek isteyenler PNR bilgisine sahip olmalıdır. Ek olarak Dış Hat seferleri kendi içerisinde doğrudan Dış Hat Tarifeli, İç Hat Bağlantılı veya Dış hat bağlantılı olmak üzere üç çeşittir.

İç hat bağlantılı uçuşlar ile Dış hat bağlantılı uçuşlar, aktarmalı uçuş olarak da geçer. Pegasus dış hat seferleri için bilet değişim süreleri ve ücret iade koşulları promosyon sınıfına göre değişkenlik gösterir. Genel olarak Pegasus bilet değişikliği yapmak isteyenler için değişiklik süreleri şu şekildedir:

 1. Dış hat tarifeli seferler için uçuşa 2 saat kala
 2. Dış Hat (İç Hat Bağlantılı) seferler için uçuşa 24 saat kala
 3. Dış Hat (Dış Hat Bağlantılı) seferler için uçuşa 2 saat kala

Pegasus bilet değişikliği yaparken eğer mevcut Dış Hat seferiniz için işlem yapacaksanız seferin gerçekleşeceği lokasyonun para birimine göre Euro veya Dolar bazında ücret politikası uygulanacaktır. Başka bir deyişle, işlem bedeli ve bilet farkı Euro ve Dolar cinsinden hesaplanacaktır. Bunun için günlük döviz kurları geçerli olup Pegasus dış hatlar bilet değişiklik ücreti için 0850 840 23 69 numarasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Pegasus ücretsiz değişiklik kuralları

Pegasus Flex Nedir?

Pegasus Havayolları dilediği zaman bilet değişikliği yapmak isteyen müşterileri için Flex ürünü sunmaktadır. Flex kampanyası kapsamında yapacağınız bilet değişikliği ücreti için ceza uygulaması yoktur.

Dileyen herkes Pegasus Flex özelliğiyle sınırsız olarak uçak bileti değişikliği yapma imkanına sahiptir. Pegasus Flex bilet değiştirme avantajına sahip olmak isteyen müşterilerin bilet alırken ekstra ücret ödeyerek bu ürünü seçmesi gerekir. Aksi takdirde standart bilet değişikliği kuralları geçerlidir.

Pegasus bilet değişim fiyat farkı

Pegasus Bilet Değişikliği Fiyat Farkı Hesaplama

Biletini değiştirmek isteyen yolcuların en çok merak ettiği konulardan biri de Pegasus bilet değişikliği fiyat farkı olmaktadır. Pegasus uçak bileti değişikliği için fiyat farkı hesaplaması aşağıdaki değişkenlere göre tamamlanır:

 • Baz ücret
 • Yakıt harcı
 • Havalimanı vergisi
 • Check-in bedeli
 • Hizmet bedeli

Hizmet bedeli iç hatlar ve dış hatlar için farklılık göstermektedir. Eğer Pegasus bilet değişim ücreti hakkında daha net bilgi almak istiyorsanız 0850 840 23 69 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Pegasus Flex ile bilet değişikliği
Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Bir yorum bırakın

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1
Telefonla Pegasus bilet değiştirilir mi?
+-
Pegasus Havayolları'ndan satın aldığınız uçak biletlerinizi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.
2
Biletimi açığa alabilir miyim?
+-
Yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerinizi daha sonra kullanmak üzere açığa alabilirsiniz.
3
Bilet değişikliğinde fiyat farkı çıkar mı?
+-
Bütün havayolu firmalarında olduğu gibi Pegasus Havayolları'nda da bilet değişikliği ve açığa alım işlemlerinde ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.
4
Flex bilette ceza ödermiyim?
+-
Pegasus Flex biletlerinde herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Fakat istemiş olduğunuz yeni tarihteki uçak bileti ile arasında fiyat farkı varsa, o farkı ödemeniz gerekmektedir.

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.