@name bilet değişim işlemleri

SunExpress Bilet Değişikliği

SunExpress Havayolları biletinizle ilgili tüm işlemleri web sitemiz veya (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!

Kolay ve Hızlı Arayüz

Kolay ve Hızlı Arayüz

Uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini online olarak kolayca değiştirebilir veya açığa alabilirsiniz. Ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Dakikalar İçerisinde Değişim

Dakikalar İçerisinde Değişim

PNR veya E-Bilet numaranızı girerek online bilet değişikliği sayfamızdan işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak da biletlerinizi değiştirebilirsiniz.

Detaylı Havayolu Bilgileri

Detaylı Havayolu Bilgileri

E-Bilet bilgilerinizi girdğinizde, uçuş detayları ve havayolu bilgileri tek ekranda görülmektedir. Bilet bilgilerini ister yazdırabilir, isterseniz de değişiklik vs. işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Aktif Sistem

7/24 Aktif Sistem

Online olarak 7/24 bilet değişikliği veya açığa alım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak bilet değiştirebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizden de işlem gerçekleştirebilirsiniz.

SunExpress bilet değişikliği ve erteleme işlemlerini online olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi, ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile de kolayca yapabilirsiniz. Daha öncesinde satın almış olduğunuz SunExpress Havayolları’na ait bir biletin değişimini sağlayabilirsiniz. SunExpress bilet değişikliği uçak biletinde yapacağınız değişimlerin genel bir adıdır. 

SunExpress bilet değişikliği nasıl yapılır

SunExpress havayolları, dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları şirketinin ortaklığında 1989 tarihinde Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştirdi.

Makalemizde şu başlıkları okuyabilirsiniz;

Almanya ve Türkiye ortaklığında halen uçuşlarına devam etmektedir. 2001 yılında Antalya – Frankfurt uçuşu ile birlikte yurtdışı uçuşunu gerçekleştiren ilk özel havayolu şirketi unvanını da almış oldu.Her geçen gün filosunu ve yeni uçak rotaları ile büyümesine devam eden SunExpress’te Önceden satın aldığınız bir biletin, tarihini, saatini, koltuk numarasını kolaylıkla değişebilirsiniz.

SunExpress uçak bileti

SunExpress Uçak Bileti Alma

Havayolu şirketleri taşıma ve yolcunun taşınacak eşyaları için kişi adına bilet düzenler. Bilette uçuş tarihi, saati ve valizinin kaç kilo ağırlığında olması gerektiğine dair bilgiler yer alır. Bilet, başka bir kişi için kullanılmaz, kullanıldığı takdirde bilet fesih edilir. Bu durumda iade işlemi yapılmaz.Taşıma durumu gerçekleşmediğinden dolayı farklı bir uçuş için bilet düzenlenebilir. Taşıma farklı bir hava yolu şirketi tarafından yapılmayacaksa ve bilette SunExpress yazıyorsa taşıma SunExpress Havayolları'na aittir.

SunExpress İletişim0850 302 54 93
SunExpress Telefon0850 840 48 31
Bilet Değişikliği0850 840 23 69
Bilet Satış0850 840 48 05

SunExpress Uçuş Saati Erteleme

Uçuş için planlanan saat, taşıma için önemli bilgi kısmıdır. Uçuşun yapılacağı tarih ve saati bilet üzerinde açıkça belirtilir. Uçuş planı birkaç ay önce yapılır, uçuş planında yapılacak bir değişiklik yolcuya bildirilir. Uçuş planlarının aylar öncesinden yapılması, bilet tarihinin ya da saatinin değişeceği anlamına gelmiyor. Fakat bir değişiklik yapılmasında yolcular önceden bilgilendirilir.Eski program, yeni uçuş tarihlerinin yayınladığı tarih itibarıyla geçersiz olur. Yayınlanan yeni tarih ve belge kişi ve kurumlar için geçerlilik kazanır.

SunExpress uçak bileti

SunExpress Bilet Değişikliği Yapılabilir Mi?

SunExpress bilet değişikliği yapılabilir mi sorusuna gelecek olursak, biletin düzenlendiği sınıfa göre değişiklik göstermektedir. Sınıfın farklı olması durumunda yapılacak cezai işlemin boyutu da değişiklik göstermektedir.Promosyonlu biletin değişikliğinde geri ödeme yapılmaz, bu bilgi bilet üzerinde açıkça ifade edilir.

SunExpress bilet değişikliği; tarih, sınıf, saat, kişi gibi birçok neden dolayı yapılabilir.

Yapmış olduğunuz değişiklik, web sitesinde yer alan zaman aralığına göre dikkate alınır ve cezai işlem uygulanır.İsim değişikleri internet sitesi veya müşteri destek hattı üzerinden canlı olarak yapılabilir.

İsim ve soy isim bilgisi bilet düzenlenirken yanlış yazılmış olabilir, yanlış isim ve soy isimden dolayı uçuşa alınmazsınız. Bu durumu uçuştan önce müşteri hizmetleri veya internet sitesi üzerinden bildirerek hatayı düzeltme imkanınız bulunmaktadır.

SunExpress Başka Bir Uçuş İçin Değişiklik Yapma

SunExpress bilet erteleme işlemi, başka bir uçuş için yapılacaksa, uçuşun ücretinin sizin aldığınız ücret fiyatından farklı olması durumunda hizmet bedeli düşülür. Aradaki fark size ödenir. Eğer ücret farkı bulunuyorsa, bu ücret farkını ödemeniz talep edilir.

Ödeme gerçekleştiğinde biletin düzenleme işlemi yapılır. Uçak biletini alırken kullandığını bonus, hediye ve miller iptal veya değişiklik durumunda geri ödeme yapılmaz.

Promosyon olarak değerlendirilir.Aynı kişinin bilgileri ile farklı uçuş biletlerinizi iptal etmek veya yeniden düzenletebilirsiniz. Daha fazla bilgi alabilmek için müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

SunExpress uçak bileti

Uçak Bileti Değişikliği Nasıl Yapılır?

Satın olmuş olduğunuz havayolu şirketi ile direkt iletişiminiz halinde değişim işlemini yapabilirsiniz. Biletinizde tarih değişikliği, isim değişikliği, bileti başkasına devretme gibi haklar havayolu şirketinin belirtmiş olduğu kurallar çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz.Promosyon biletlerin daha uygun olması ve etkinliğe dahil olması nedeniyle ödeme ve işlemler genellikle aylar öncesinden yapılır.

Bu biletler yalnızca sınırlı sayıda koltuk sunar ve bu nedenle değişiklik veya geri ödeme hakkı bulunmaz.Bazı havayolu şirketleri iadelerde kesinti yapabilir veya cezalandırılabilir.

Bu, bileti alacağınız şirketin genel sözleşmesinde de mevcuttur ve bunu satın alma anında kabul etmektesiniz. Yine, sözleşmeli süre içinde işlem yaparsanız cezalandırılmazsınız, ancak 12 saatten daha kısa süre içinde işlem yapmaya çalışırsanız bazı havayolu yaptırımlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları'nın alt kuruluşu olmasına rağmen SunExpress Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerini, Anadolu Jet bilet değişikliği'nde olduğu gibi THY'nin biletleri ile değiştiremezsiniz. Böyle bir talebiniz olması durumunda SunExpress Havayolları'na ait uçak biletinizi iptal edip, Türk Hava Yolları veya istemiş olduğunuz farklı havayoluna ait uçak biletini tekrardan satın almanız gerekmektedir.

SunExpress bilet değişikliği ve erteleme işlemleri

SunExpress Bilet Erteleme İşlemleri

SunExpress bilet değişikliği ya da SunExpress bilet iptali uçuş sınıfına göre, yurtiçi ve yurtdışı olarak ayrı kurallar uygulanarak belirlenmiştir. SunExpress şirketinin bileti açığa alma gibi bir uygulaması da bulunmuyor.Sun Eco sınıfında iç hat uçuşunu iptal etmek isterseniz, uçuşun kalkış saatine 6 saatten az bir süre kalmışsa biletinizi iptal edemezsiniz.

6 saatten fazla süre kalması durumunda biletinizi iptal edebilirsiniz ancak bilet için ödediğiniz ücretten 60 TL kesinti yapılır.

Biletinizi değiştirmek isterseniz, uçuşa 24 saat kala ve son 2 saat kala yapılan değişiklikler arasında 90 TL ücret farkı vardır. Uçuşunuzun kalkış saatine 2 saatten az bir süre kalmışsa biletinizde değişiklik yapılmasına izin verilmez.

Dış hat uçak biletinizi iptal etmek istediğinizde; uçuştan 1 hafta önce iptal etmek isterseniz ödediğiniz ücretin %75’i kadar ceza ödemeniz gerekmektedir.

Uçuşunuzdan 48 saat önce biletinizi iptal etmek isterseniz ödediğiniz ücretin %85’i kesilir ve uçuşunuzdan sonraki 48 saat içinde biletinizi iptal edemezsiniz.

Yurtdışı uçuşunuzda 1 hafta kala biletinizi iptal etmek isterseniz 50 Euro, bilet tarihine 48 saat kadar zaman varken değişiklik yapma durumunda 100 Euro gibi bir ücret ödersiniz. Uçuşa 48 saatten az bir zaman kaldıysa herhangi bir değişiklik yapabilme hakkınız bulunmaz.

SunExpress uçak bileti

SunExpress Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

SunClassic biletinizi değiştirmek isterseniz ve değişikliği kalkıştan 1 hafta önce yapmak isterseniz 20 EUR para cezası ve değiştirdiğiniz biletin ücret farkı sizden tahsil edilecektir. Kalkışa 48 saatten daha uzun süre kala değişiklik talebinde bulunursanız, 50 EUR ve değiştirdiğiniz biletin ücret farkı kadar ceza ödersiniz. 48 saatten az bir süre kalması durumunda biletinizde herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

SunExpress bilet iptali nasıl yapılır?

SunExpress Bilet İptali Nasıl Yapılır?

SunClassic sınıfında yurt dışı uçuşunuzu iptal etmek istediğinizde, uçuşunuzdan 1 hafta önce ödediğiniz tutarın %50’si kesilir. Kalan sürenin 48 saati aşması durumunda ödediğiniz tutarın %80’i kesilir, kalan süre 48 saatten az ise biletinizin iptaline izin verilmez.

SunClassic iç hat bileti satın aldığınızda, biletinizi uçuşunuza 6 saatten fazla süre kala iptal ederseniz 60 TL ceza ödemeniz gerekir.

Uçuşunuz 6 saatten az bir süre için iptal edilemez. İç hat uçak biletinizi değiştirmek isterseniz, yalnızca değiştirmek istediğiniz biletin ücret farkını uçuşunuzun hareket saatinden 24 saat önce değiştirmeniz istenecektir.

Uçuşunuza 2 saatten fazla süre kala değişiklik talebinde bulunursanız sizden 10 TL işlem ücreti ve varsa değiştirdiğiniz biletin ücret farkı (varsa) tahsil edilir. 2 saatten az kalan biletinizi değiştiremezsiniz.

SunExpress bilet değişiklik ücreti ne kadardır

Sunexpress Bilet Değişikliği Ücreti

SunExpress bilet değişikliği ücretini şu şekilde belirlemiştir:

Değişimler en fazla 2 saat kala yapılır.fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Sunexpress Bilet Tarihi Değişikliği

Sunexpress’te yapacağınız bilet değişikliğinde farklı cezai yaptırımlar uygulanabilmektedir. Sunexpress Hava Yolları müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

SunExpress Havayolları, bilet değişimi Bazen iş hayatındaki değişiklikler, bazen de farklı sebeplerden dolayı uçak bileti hizmeti satın almak gerekiyor. Bu nedene almış olduğunuz biletin tarihini değiştirme gibi ihtiyaçlarınız ortaya çıkabiliyor.

SunExpress Havayolları online tarihi değişimi güvenli kanallardan yapılmalıdır, müşteri hizmetleri veya web sitesini kullanarak bu işlem gerçekleştirilebilir.Tarih ve saate bağlı olarak, erken tarih almada gecikme vb. durumlar vardır. Aynı zamanda acil bir durumda bile bileti pratik bir şekilde değiştirmek her zaman mümkündür.

Online olarak değişiklik yapmak istiyorsanız e-bilet numaranızı veya PNR kodunuzu girdikten sonra değişime yönlendirileceksiniz.Bunun dışında müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek ve istendiğinde gerekli bilgiler söylenerek bilet değişikliği yapılabilmektedir.

SunExpress müşteri hizmetleri

Sunexpress müşteri hizmetleri

SunExpress bilet işlemleri için ücretsiz müşteri hizmetleri numaramız 0850 302 54 93'tür. Her türlü bilet satın alımı veya bilet değişikliği gibi işlemler için Türkiye ve Dünya'nın her yerinden arayabilirsiniz. Sunexpress müşteri hizmetleri, her türlü sorun karşısında çözüm bulabileceğiniz birimlerden biridir. bilet değişikliği, koltuk seçimi, bilet erteleme, Uçak bileti satın alma gibi bir çok işlemi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ucuza bilet nasıl değiştirilir

Ucuza bilet bilet değişikliği nasıl yapılır?

Bilet değişimi yapmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu bir soru: Ucuza bilet bilet değişikliği nasıl yapılır? bu soruya net bir şekilde cevap vermek mümkün değildir. Bazı havayolu şirketleri uygun fiyata değişim yapsa da duruma göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Günümüzde en pratik değişim işlemleri, bir çağrı merkezinin yoğunluğundan daha kolay bir şekilde online olarak yapılabilmektedir. Bunun için online sayfadaki Bilet İşlemleri bölümünden bileti satın aldığınız havayolunun web adresini girerek PNR kodu, isim bilgisi ve değişiklik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Online değişim işlemleri dakikalar içerisinde yapılabilmektedir.

Hareket tarihi, dönüş tarihi, varış veya dönüş yeri, rezervasyon veya satın alınan bilet üzerindeki yolcu adının değiştirilmesi vb. değişiklikler havayoluna göre değişiklik gösterir. Her havayolunun kuralları şirket yetkilileri tarafından belirlendiği için işlemler bu kurallar dahilinde gerçekleştirilir.

Sorgulanan uçuşlar

Kullanıcılarımızın en son sorguladığı uçuşları listeleyin.

Tüm Havayolu Firmaları
pegasus
Antalya - Kayseri
15 Haziran 2024
08:00AYTAntalya
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
09:20ASRKayseri
Uçuş Süresi 1sa 20dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:08:00Antalya, Turkey (AYT) Antalya
VARIŞ:09:20Kayseri, Turkey (ASR) Kayseri
UÇUŞ:XQ 7032SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
pegasus
Antalya - Saarbrücken
4 Haziran 2024
07:25AYTAntalya
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
10:20SCNSaarbrücken
Uçuş Süresi 2sa 55dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:07:25Antalya, Turkey (AYT) Antalya
VARIŞ:10:20Saarbrücken, Germany (SCN) Saarbrücken
UÇUŞ:XQ 126SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 55dk
pegasus
Cenevre - Kayseri
3 Temmuz 2024
09:00GVACenevre
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
13:40ASRKayseri
Uçuş Süresi 4sa 40dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:09:00Cenevre, Switzerland (GVA) Cenevre
VARIŞ:13:40Kayseri, Turkey (ASR) Kayseri
UÇUŞ:XQ 1429SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 4sa 40dk
pegasus
Kayseri - Cenevre
28 Ağustos 2024
05:00ASRKayseri
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
08:00GVACenevre
Uçuş Süresi 3sa
Sınıf Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:05:00Kayseri, Turkey (ASR) Kayseri
VARIŞ:08:00Cenevre, Switzerland (GVA) Cenevre
UÇUŞ:XQ 1428SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa
pegasus
İzmir - Adana
20 Mayıs 2024
06:40ADBİzmir
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
08:05ADAAdana
Uçuş Süresi 1sa 25dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:06:40İzmir, Turkey (ADB) İzmir
VARIŞ:08:05Adana, Turkey (ADA) Adana
UÇUŞ:XQ 9006SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 25dk
pegasus
Kayseri - İzmir
17 Mayıs 2024
22:50ASRKayseri
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
00:25ADBİzmir
Uçuş Süresi 1sa 35dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:22:50Kayseri, Turkey (ASR) Kayseri
VARIŞ:00:25İzmir, Turkey (ADB) İzmir
UÇUŞ:XQ 9239SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 35dk
pegasus
İzmir - Kayseri
20 Mayıs 2024
06:15ADBİzmir
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
07:45ASRKayseri
Uçuş Süresi 1sa 30dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:06:15İzmir, Turkey (ADB) İzmir
VARIŞ:07:45Kayseri, Turkey (ASR) Kayseri
UÇUŞ:XQ 9038SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 30dk
pegasus
Samsun - Antalya
12 Haziran 2024
19:20SZFSamsun
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
20:55AYTAntalya
Uçuş Süresi 1sa 35dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:19:20Samsun, Turkey (SZF) Samsun
VARIŞ:20:55Antalya, Turkey (AYT) Antalya
UÇUŞ:XQ 7781SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 35dk
pegasus
Diyarbakır - İzmir
26 Haziran 2024
08:10DIYDiyarbakır
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
10:20ADBİzmir
Uçuş Süresi 2sa 10dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:08:10Diyarbakır, Turkey (DIY) Diyarbakır
VARIŞ:10:20İzmir, Turkey (ADB) İzmir
UÇUŞ:XQ 9193SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 10dk
pegasus
Gaziantep - Antalya
18 Mayıs 2024
15:00GZTGaziantep
Direkt Uçuş
SUNEXPRESS
16:30AYTAntalya
Uçuş Süresi 1sa 30dk
SınıfSunEco Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:15:00Gaziantep, Turkey (GZT) Gaziantep
VARIŞ:16:30Antalya, Turkey (AYT) Antalya
UÇUŞ:XQ 7647SUNEXPRESS
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 30dk
Kullanıcı Yorumları
Süleyman Aba
1 ay önce
31 Mart Pazar günü, ailemle birlikte planladığımız İzmir seyahati için SunExpress Havayolları'ndan 08:20 kalkışlı Gaziantep-İzmir uçuşu için bilet almıştık. Havalimanına vardığımızda saat sabahın erken saatleri 07:40'tı ve check-in işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere doğrudan SunExpress kontuarına yöneldik. Ancak, ne yazık ki, orada herhangi bir yetkiliye ulaşamadık. Bagajımız olmamasına rağmen online check-in yapmamış olmamız nedeniyle kiosk üzerinden de işlem yapamadık. Yavaş yavaş uçuş saatimizin yaklaştığını fark ederken, etrafta SunExpress adına bir yetkili, çalışan ya da hostes göremediğimizde biraz panikledik.

Ailem ve ben, toplamda 4.300 TL ödeyerek satın aldığımız biletlerimizin heba olacağını anlamamız uzun sürmedi. Uçuş öncesi son 35 dakika içinde, anons edilmesine rağmen hiçbir SunExpress personeline ulaşamadık. Bu durum, özellikle çocuklarım için çok daha stresli ve üzücüydü. Tüm çabalarımıza rağmen, uçağa binememenin hayal kırıklığını yaşadık.

O anki çaresizliğimizle, bir sonraki uçuşa ceza ödemeyi kabul ederek yer ayırtmak istememize rağmen, kimse bizimle ilgilenmedi.
SunExpress müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştık fakat bu da ayrı bir mücadeleydi.

Telefonla nihayet müşteri hizmetlerine bağlandığımda, yaşadığımız sorunları detaylı bir şekilde anlattım. Telefon görüşmesi sırasında, defalarca bekletilmem ve birden fazla kez müşteri temsilcisi değiştirmem gerekti. Her biri, durumumu anlamaya çalışsa da, sürecin ne kadar zor ve karmaşık olduğunu anlamaları bir hayli zaman aldı.

Sonunda, uzun ve yorucu bir telefon görüşmesinin ardından, müşteri hizmetleri yetkilisi bize bir sonraki uçuş için bilet değişikliği yapmayı teklif etti. Ancak, bu değişiklik için ekstra bir ücret ödememiz gerektiği belirtildi. O anki durumumuzu düşününce, başka çaremiz olmadığını anladık ve teklifi kabul etmek zorunda kaldık.

Bu talihsiz deneyim, SunExpress Havayolları'na olan güvenimi sarsmıştır. Uçuş öncesi ve sonrası yaşanan iletişimsizlik ve organizasyonsuzluk, kabul edilemez düzeydeydi. Uçuşumuzu kaçırmamızın yanı sıra, yaşadığımız tüm bu stres ve mağduriyetin ardından ekstra ücret ödemek zorunda bırakılmamız, durumu daha da kötüleştirdi.

SunExpress'ten, yaşanan bu durumun nedenlerinin detaylı bir şekilde incelenmesini ve Gaziantep Havalimanı'nda yaşananların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyorum. Ayrıca, yaşadığımız mağduriyetin telafi edilmesini ve ileride benzer sorunlarla karşılaşmamak adına daha etkili müşteri hizmetleri desteği bekliyorum.
Bir yorum bırakın

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1

SunExpress bilet açığa alınabilir mi?

+-

SunExpress Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapılabilir. Fakat biletinizi daha sonra tarihi belli olmayan bir süre için açığa almak istediğiniz takdirde böyle bir durum mümkün değildir.

2

Telefonla bilet nasıl değiştirilir?

+-

Online olarak SunExpress bilet değişikliği yapılabileceği gibi, ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile de yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Telefonla bilet değişikliği yapmak isteyen misafirler 0850 308 86 12 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirler. SunExpress bilet değişim hattımızı arayan misafirlerimiz için PNR kodu veya E-Bilet numaralarınızı hazır bulundurmanız gerekmektedir.

3

SunExpress biletleri farklı bir havayolu ile değiştirebilir miyim?

+-

SunExpress Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi farklı bir havayolu ile değiştirmeniz mümkün değildir. Böyle bir durumda biletlerinizi, kurallar çerçevesinde iptal ederek, sıfırdan yeni bir bilet satın almanız gerekmektedir.

4

Bilet ne zamana kadar değiştirilebilir?

+-
Daha önce SunExpress'den bilet satın almış, değişiklik talep eden misafirler için belli başlı kurallar bulunmaktadır. Biletlerinize son 2 saat kalana kadar SunExpress biletlerinizi değiştirebilirsiniz. Uçuşunuza 2 saatten daha az bir süre kalması durumunda herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.
5

İnternetten alınan biletler nasıl değiştirilir?

+-

İnternet üzerinden satın alınan uçak biletlerinizi SunExpress bilet işlemlerim bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Buradan dikkat edilmesi gereken konu, internet üzerinden birçok acentenin bilet satışı bulunmaktadır. Acentelerin internet sitelerinden satın alınan uçak biletlerinizi 0850 308 86 12 numaralı 7/24 ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

6

İndirimli uçak bileti ertelenir mi?

+-

İndirimli uçak biletinden kasıt promosyon sınıfı biletlerdir. Bazı havayolu firmalarında promosyon sınıfı biletlerin değişikliğinin yapılmamasına rağmen, SunExpress Havayolları'ndan satın almış olduğunuz bütün uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapmanız mümkündür.

7

Uçak bileti cezasız değişir mi?

+-

SunExpress Havayolları'nda bilet değişikliğinde cezasız değişiklik yapmanız mümkün değildir. Fakat, uçuşunuzda rötar veya sefer iptali olması gibi durumlarda herhangi bir cezai işlem uygulanmaksızın değişim veya iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şartlar dışında; bütün uçak biletlerinizde değişiklik yapabilmek için mutlaka bir fiyat farkı çıkabilmektedir.