İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi

İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi numarası 0850 302 54 93 ile bütün havayolu firmalarından daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapın.
ucretsiz-musteri-hizmetleri
Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi, çeşitli havayolu firmalarında bileti olanların rezervasyonlarında değişiklik yapmalarına olanak sağlar. Ancak İstanbul Havalimanı, sadece İstanbul’da ikamet edenlerin kullandığı bir havalimanı değildir. Nitekim, tüm Türkiye ve hatta aktarmalı uçuşları da sayarsak her gün İstanbul Havalimanı’ndan havayoluyla seyahat gerçekleşiyor.

İstanbul Havalmianı bilet değişim ofisi

Başka bir deyişle, fiziksel bir bilet değiştirme ofisinin varlığının sağlayacağı faydalar oldukça kısıtlı. Bu nedenle çoğu kişi çevrimiçi olarak uçak bileti değiştirmeyi tercih ediyor. Biletdegisim.com İstanbul Havalimanı yolculuklarında biletlerinizi anlık olarak değiştirebileceğiniz bir sitedir.

Böylelikle havalimanına gitmekle uğraşmadan İstanbul Havalimanı uçuşlarınıza ait biletleri değiştirebiliyorsunuz. Peki neden İstanbul Havalimanı uçuşlarınızı online olarak değiştirmelisiniz?

İstanbul Havalimanı nerede?

İstanbul Havalimanı Ne Zaman Hizmete Girdi?

İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı kapasitesinin yoğunluk karşısında eksik olması sebebiyle faaliyete girmiş uluslararası bir havalimanıdır.

Bununla birlikte Atatürk Havalimanı, 28 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Havalimanı’nın resmi açılışına istinaden aşamalı olarak taşınma sürecine girmiştir.

7 Nisan 2019’dan itibaren ise İstanbul (Avrupa) sivil uçuşları İstanbul Havalimanına gerçekleşmeye başlamıştır. Bu tarihten itibaren İstanbul Avrupa yurt içi ve yurt dışı uçuşları İstanbul Havalimanında başlamıştır.

İstanbul Havalimanı nerededir

İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi Nerededir?

İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi olarak hizmet veren Biletdegisim.com İstanbul(Avrupa) kalkışlı uçuşlar için online rezervasyon değişikliği imkanı sağlar.

Uluslararası nitelikli olan İstanbul Havalimanı (IST), tüm Türkiye’den ve dünya genelinden uçuşlara ev sahipliği yapar. Durum böyle olunca İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi olup olmadığı aslında global bir konudur.

Nitekim havalimanını işleten IGA’nın paylaştığı verilere göre 19 Nisan’da İstanbul Havalimanı 1422 uçuşla günlük rekorunu kırmıştır. Aynı verilere göre bu tarihte dış hatlarda 148 bin 958; iç hatlarda 59 bin 108 kişi uçmuştur.

Online uçak bileti değişikliği

Bilhassa Türkiye merkezli tarifeli havayolu firmalarını kullanan yolcular için IST kalkışlı uçuşlarda bilet değişikliği işlemi yolcuların sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Havalimanında bilet değiştirme uygulaması için ayrı bir ofis yoktur.

Ancak biletdegisim.com yolcuların İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi hizmetleri verir. Bu sayede havayolu firmalarının çağrı merkezini düşürmekle uğraşmadan anında uçak bileti değişikliği yaparsınız.

İstanbul bilet değişiklik ofisi

Neden IST Merkezli Biletlerinizi Biletdegisim.com Üzerinden Değiştirmelisiniz?

Uçak bileti değişikliği süreci çoğunlukla insanlara zorlu bir süreç gibi gelir. Havayolu firmalarının ofislerinin çoğunlukla uzak olması ve firmaların çağrı merkezini düşürmenin zorluğunu hesaba katarsak, buna katılmak mümkündür.

Biletdegisim.com ise uçak bileti değiştirme işlemlerini hızlıca yapmanıza imkan verir. Başka bir deyişle, fiziksel bir İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi ihtiyacınız olmadan hızlıca bilet değişim yaparsınız.

Biletdegisim.com üzerinden İstanbul Havalimanı veya diğer havalimanları için bilet değiştirmeniz mümkündür. Burada, İstanbul Havalimanında hizmet veren Türkiye havayolu firmalarına ait biletlerinizde anlık olarak tarih ve gün değişikliği yaparsınız.

Gerekli bilgileri doğru olarak doldurduğunuz ve havayolu firmasının kurallarına uygun işlem yaptığınız takdirde işlem onaylanır.

İstanbul Havalimanı bilet değişikliği nasıl yapılır

İstanbul Havalimanı Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

İstanbul Havalimanı online bilet değişim ofisi hizmeti veren Biletdegisim.com üzerinden tüm havayollarına ait biletleri değiştirebilirsiniz.

Sitede PNR numarası ve Soyad bilgilerini forma girdikten sonra bilet değişim ekranı çıkar. Ardından biletinizde yapmak istediğiniz tarih veya gün değişikliğini yaparsınız. İstanbul Havalimanı (IST) kalkışlı uçuş bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Biletdegisim.com sitesine giriş yapın.
  • Üst menüde havayolu firması bilgisini seçin.
  • PNR veya E-Bilet numaranızı girin.
  • Biletin düzenlendiği kişiye ait Soyad bilgisini girin.
  • Devam Et adımına tıklayın.
  • Açılacak sayfada uçak bileti ile ilgili yapacağınız değişiklikleri düzenleyin.
İstanbul Havalimanı değişim ofisi hangi havayollarını desteklemektedir

İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi Hangi Havayollarını Destekliyor?

2018 yılında açılışı gerçekleşen ve 2019’da İstanbul Avrupa’daki tarifeli uçuşların taşındığı İstanbul Havalimanı yerel veya global birçok havayolu firmasına ev sahipliği yapıyor.

Ancak unutmamanız gereken husus şudur; burada sadece Türkiye merkezli havayolu firmalarına ait biletleri değiştirebilirsiniz. Başka bir deyişle yabancı havayolu firmaları için bilet değişikliği işlemleri İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi üzerinden online olarak gerçekleşmemektedir.

Eğer biletiniz aşağıda yer alan firmalardan değilse doğrudan bileti satın aldığınız firmayla iletişime geçmelisiniz. İstanbul Havalimanı (IST) bilet değişikliği yapmak istiyorsanız online olarak aşağıdaki firmalarla ilgili değişiklik yapabilirsiniz:

  • Türk Havayolları bilet değişikliği
  • Pegasus Havayolları bilet değişikliği
  • Anadolu Let bilet değişikliği
  • SunExpress bilet değişikliğie

Eğer THY, Pegasus, Anadolujet ve SunExpress üzerinden İstanbul Havalimanı kalkışlı veya IST varışlı seferiniz varsa bununla ilgili 7/24 değişiklik yapabilirsiniz.

Biletdegisim.com şimdilik sadece yukarıdaki firmaları destekliyor olup, detaylı bilgiyi 08508402369 numarasından öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı bilet değişikliği nelere dikkat etmek gerekiyor

İstanbul Havalimanı Bilet Değişikliği Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İstanbul Havalimanı seferiniz varsa bilet değişikliği yapacağınız zamana dikkat etmelisiniz. Özellikle havayollarının kendine göre kuralları olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte, genel olarak iç hatlar bilet değişikliği ile dış hatlar bilet değişikliği için zaman periyodu farklılık gösterir.

Ayrıca aldığınız uçuş sınıfına göre bilet değişiklik hakkınız farklılık göstermektedir. Kimi firma ekonomi sınıfı için bilet değişim imkanı sunmazken kimi havayolu firmasının böyle bir sınırlaması yoktur. Son olarak havayolu firmalarına göre ceza veya ek ücret değişkenlik göstermektedir.

Eğer İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi üzerinden online uçak bileti değişikliği yapacaksanız sitede yer alan firmalara göre kuralları okumanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Havalimanı çalışma saatleri nelerdir

İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi Çalışma Saatleri

Online olarak İstanbul Havalimanı Bilet Değişim Ofisi hizmeti veren Biletdegisim.com 7/24 hizmete açıktır. Başka bir deyişle, günün dilediğiniz vaktinde uçak biletinizde değişiklik yapma fırsatınız vardır.

Dilerseniz web sitesi üzerinden dilerseniz de sitede yer alan çağrı merkezi numarasını arayarak biletinizde değişiklik yapabilirsiniz. Lakin, Biletdegisim.com günün her saati hizmet veriyor olsa bile sizlerin bilet değişikliği için havayolunun kurallarını bilmeniz önemlidir.

Çünkü her ne kadar çevrimiçi bilet değişiklik imkanı olsa da havayolu firmasına göre bilet için son değişiklik süresi bittiyse muhtemelen biletinizi değiştiremezsiniz.

İstanbul Havalimanı bilet değişim ofisi

İstanbul Havalimanı Bilet Satış ve Değişiklik Ofisleri

İstanbul havalimanı bilet değişim ofisi hizmeti sunan Biletdegisim.com; THY, Pegasus, Anadolujet ve SunExpress havayollarını destekler. Bununla birlikte İstanbul Havalimanında tüm firmalara ait satış ofisleri mevcuttur.

Ancak genelde havayoluna girişlerin uzun sürmesi ve bilet değişim süresinin kısıtlı olması sebebiyle en mantıklısı online uçak bileti değişikliği olmaktadır.

THY Bilet Değişiklik Ofisi

THY bilet değişikliği yapmak istiyorsanız İstanbul Havalimanı THY Bilet değişim ofisi üzerinden yapabilirsiniz. Türk Havayolları firmasından iç hatlar, KKTC veya dış hatlar fark etmeksizin, dilediğiniz vakit online bilet değişim yapabilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişiklik Ofisi

Pegasus bilet değişikliği; biletinize ait tarih ve güzergah bilgilerinizi dilediğiniz vakit çevrimiçi düzenleme imkanınız vardır. Bununla birlikte biletinizi Biletdegisim.com üzerinden açığa alarak daha sonra kullanabilirsiniz.

Anadolujet Bilet Değişiklik Ofisi

İstanbul Havalimanı Anadolujet bilet değişim ofisi 7/24 uçuş bilgilerinizi değiştirme imkanı sunar. Eğer Anadolujet biletiniz için değişiklik imkanınız mevcutsa internet üzerinden uçak biletinizi değiştirebilirsiniz.

SunExpress Bilet Değişiklik Ofisi

Sunexpress firmasına ait İstanbul Havalimanı kayıtlı uçuşlarınızda havalimanına veya fiziksel satış ofisine gitmenize gerek yoktur.

Çünkü Biletdegisim.com IST için değişiklik imkanı sunan yerel firmalarda tarih ve güzergah değişikliği fırsatı sunar. Yani Sunexpress bilet değişikliğisayfası ile; biletinizi her yerde internet üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Bir yorum bırakın

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.