THY bilet değişim işlemleri

THY Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları biletinizle ilgili tüm işlemleri web sitemiz veya (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!


PNR, E-Bilet Numaramı Bilmiyorum!

Kolay ve Hızlı Arayüz

Kolay ve Hızlı Arayüz

Türk Hava Yolları Uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini online olarak kolayca değiştirebilir veya açığa alabilirsiniz. Ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Dakikalar İçerisinde Değişim

Dakikalar İçerisinde Değişim

PNR veya E-Bilet numaranızı girerek online bilet değişikliği sayfamızdan işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak da biletlerinizi değiştirebilirsiniz.

Detaylı Havayolu Bilgileri

Detaylı Havayolu Bilgileri

E-Bilet bilgilerinizi girdğinizde, uçuş detayları ve havayolu bilgileri tek ekranda görülmektedir. Bilet bilgilerini ister yazdırabilir, isterseniz de değişiklik vs. işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Aktif Sistem

7/24 Aktif Sistem

Online olarak 7/24 bilet değişikliği veya açığa alım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak bilet değiştirebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizden de işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Türkiye'nin resmi hava yolu şirketidir ve yolcularına bilet değişikliği hizmeti sunmaktadır. Bilet değişikliği, bir yolcu tarafından satın alınan ve kullanılmayacak olan bir biletin, ücret ödeyerek değiştirilerek kullanılmasını sağlar.

Bu hizmet, yolculuk tarihi veya rota gibi bilet bilgilerinin değiştirilmesini içerebilir. Türk Hava Yolları bilet değişikliği işlemlerini, telefon hattı (0850 840 23 69), internet sitesi veya satış ofislerinden gerçekleştirebilirsiniz. THY bilet değişikliği işlemleri genellikle bir ücret karşılığında yapılır ve bu ücret, biletin satın alındığı tarihten ve değiştirilmek istenen bilgilere göre değişebilir.

Örneğin, yolculuğun tarihi yaklaştıkça veya seyahat ettiğiniz rota değiştiğinde, bilet değişikliği ücreti daha yüksek olabilir. Ayrıca, Türk Hava Yolları bilet erteleme işlemleri sadece belirli koşullar altında gerçekleştirilebilir ve bu koşulların yerine getirilmemesi durumunda,  THY bilet değiştirme yapılamayabilir.

Bu nedenle, bilet değişikliği işlemlerini yapmadan önce, Türk Hava Yolları'nın bilet değişikliği koşullarını inceleyin ve gerekli bilgileri edinin.

Türk hava yolları bilet değişikliği işlemi, seyahat planlarınızda beklenmedik bir engel çıktığında farklı tarih ve saatte yeni bir yolculuk yapma imkanı sunar. Daha önce turkishairlines.com veya anadolujet.com internet sitesi üzerinden satın almış olduğunuz yurtiçi - yurtdışı uçak biletlerinizi bilet işlemlerimizden kolayca değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

THY bilet değişikliği

Sizin için bu soruları yanıtladık.

Makalemizde şu başlıkları bulabilirsiniz;

Yurt içi ya da yurt dışına yapacağınız seyahatlerin tarihinde, saatinde ya da güzergahında değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Kimi zaman hava yolu şirketine bağlı sebeplerle uçuş aksayabilir. Kimi zaman da size bağlı sebeplerle uçuş tarihinizde değişiklik olabilir. Bu durumda haklarınız neler ve aldığınız uçak biletini değiştirmeniz mümkün mü?

THY iç hat bilet değişikliği

Türk Hava Yolları İç Hat Bilet Değişikliği Hakkı

Uçak biletleri uçuş süresinden uzun süre önce alındığında daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bu sebeple çoğu kişi haftalar öncesinden uçak bileti almayı tercih ediyor. Ancak önceden aldığınız uçak biletinin tarihi ya da saati planlarınıza uymayabilir ve bu durumda biletinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Günler öncesinden aldığınız yurt içi (iç hat) uçak biletini farklı tarihte bir uçuşla değiştirmeniz mümkün. Ancak bu durumda her hava yolu firmasının farklı kural ve kriterleri bulunuyor. Uçuşa ne kadar zaman kaldı? Biletiniz ekonomi sınıf mı yoksa Business Class mı? Türk Hava Yolları’nın bilet değişikliği konusunda tüm bunlar belirleyici unsur oluyor.

Türk Hava Yolları iç hat biletlerinde istediğiniz tarih ve yön değişikliği yapabilirsiniz. EcoFly iç hat uçak biletlerinizi dış hat güzergahıyla değiştirmeniz mümkün değil. Uçuştan en az iki saat öncesinde değişikliği bildirerek biletinizi farklı bir tarihe erteleyebilir ya da açığa alabilirsiniz.

Bilet değişikliğinde yeni tarih ve güzergah ekstra fiyat konusunda belirleyicidir. Bunu örnekle anlatmak gerekirse; satın aldığınız biletin kış aylarında İstanbul-Antalya arasında geçerli bir bilet olduğunu varsayalım. Bu bileti yaz aylarında en çok talep görülen dönemde bir tarihle değiştirmek istediğinizde değişiklik ücretine ek olarak fiyat farkı eklenebilir.

Türk Hava Yolları dış hat bilet değişikliği

Türk Hava Yolları Dış Hat Bilet Değişikliği Hakkı

Dış hatlar için aldığınız bileti farklı bir tarih ve yönle değiştirmeniz mümkün. Ancak bilet değişikliğini uçuştan en az 12 saat öncesinde talep etmeniz gerekmektedir. Dış hat biletlerinde de tıpkı iç hat biletlerinde olduğu gibi bilet türüne göre değişiklik yapma hakkınız var.

Bilet değişikliğinde firma tarafından belirli bir kesinti yapılabilir. Her güzergahın uçuş fiyatları aynı değildir. Güzergahın yanı sıra her tarihin uçuş fiyatları da aynı değildir. Bu sebeple değişiklik ücretine ek olarak yeni uçuş tarihi ve güzergahına göre ekstra ücret çıkabilir.

THY promosyon bilet değişikliği

THY Promosyon Biletlerde Değişiklik Yapmak Mümkün Mü?

Sınırlı sayıda koltuk için geçerli olan promosyon biletler, ekonomi sınıfı biletlere göre daha uygun fiyatla satışa sunulan biletlerdir. Promosyon biletler uygun fiyatları sebebiyle çok tercih edilir. Ancak promosyon biletlerde farklı bir yön ya da tarihle biletinizi değiştirmeniz mümkün değil.

Promosyon biletler, değiştirilemeyen biletler olarak da bilinir. Ekonomi ve Business Class uçak biletlerinde değişiklik yapabilmenin aksine promosyon biletlerde bu seçenek yoktur. Bu sebeple promosyon bilet alırken tarih, saat ve güzergah seçimi konusunda mutlaka dikkatli olun.

Türk Hava Yolları bilet değişiklik fiyatları

Türk Hava Yolları Bilet Değişim Fiyatları Neler?

Promosyon bileti hariç tüm iç ve dış hat uçuş biletlerinizi farklı bir tarihte ya da yönde değiştirebilirsiniz. Değişim ücreti; bilet türlerine, uçuş tarihine ve yöne göre değişiklik gösterir. Farklı sınıflara göre iç hat bilet değişim ücretlerini ve kriterlerini sizin için özetledik.

EcoFly iç hat uçak biletlerinde uçuşa 1-12 saat kala değişiklik yaptığınızda 200 TL değişiklik ücreti talep edilir ve ücret farkı varsa alınır. Eğer 12 saatten daha uzun bir süre önceden biletinizi değiştirmek isterseniz değişiklik ücreti 150 TL olur.

ExtraFly iç hat uçak biletlerinde ise 1-12 saat öncesinde değişiklik talep edilen biletlerden 150 TL değişiklik ücreti ve ücret farkı istenir. Eğer 12 saatten daha uzun bir süre önceden biletinizi değiştirmek isterseniz değişiklik ücreti 100 TL olur.

Business iç hat bilet değişikliklerinde ise uçuştan 1-12 saat öncesinde yapılan değişiklikler için 150 TL değişiklik ücreti istenir. 12 saatten daha uzun bir süre önceden biletinizi değiştirmek isterseniz değişiklik ücreti talep edilmez.

Türk Hava Yolları dış hat uçak biletlerinde Yarı Esnek biletlerin değişiminde değişiklik ücreti talep edilirken Esnek biletlerin değişiminde herhangi bir kesinti yapılmaz. Business Promosyon ve Business Yarı Esnek biletlerde de ücretli değişiklik yapma hakkınız vardır. Business Esnek biletlerde ise değişiklik ücreti talep edilmez.

Bilet değişim ücretini kredi kartı ya da ATM kartıyla güvenle ödeyebilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra yeni bilet bilgileriniz size gönderilir. Uçuştan önceki 24 saat içerisinde check-in işlemi yaptırmayı unutmayın.

Türk Hava Yolları açığa alım işlemleri

Türk Hava Yolları Uçak Biletini Açığa Alma İşlemleri

Açık bilet, tarihi belirli olmayan ve 1 yıl içerisinde istediğiniz uçuş için kullanabileceğiniz seyahat bileti olarak özetlenebilir. Değiştirmek istediğiniz bilet için yeni tarih ve saat henüz belli değilse biletinizi açığa alarak belirlenen süre içerisinde yeni tarihe karar vererek uçak biletinizi alabilirsiniz.

Bilet değişikliği kadar açığa alma işlemi de çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Yeni tarihi belli olmayan uçuş planlarınız için biletinizi açığa almayı düşünebilirsiniz. THY’nin uçak biletlerinde değişiklik yapma ve açığa alma hakkı sunması sayesinde seyahatlerinizi acele etmeden planlayabilirsiniz. Rahatça planlanan sorunsuz yolculuklar için yanınızdayız.

THY biletleri Anadolu Jet ile değiştiriliebilir mi?

Türk Hava Yolları Uçak Bileti Anadolu Jet Biletiyle Değiştirilebilir Mi?

Anadolu Jet, Türk Hava Yolları’na ait bir alt kuruluş olduğu için biletlerinizi diğer kuruluşun uçak biletiyle değiştirmeniz mümkün. THY biletini Anadolu Jet ile, Anadolu Jet biletinizi THY bileti ile değiştirebilirsiniz. Bu noktada da yukarıda anlattığımız kriterlere göre fiyat farkı eklenebilir.

THY bilet değişim telefon numarası

Türk Hava Yolları Uçak Bileti Değişim Telefonu

THY biletinizi değiştirmek mi istiyorsunuz?Bilet değişikliği nasıl yapılır diye soruyorsanız yardımcı olmaya hazırız. Satın aldığınız bileti belirlenen saatten önce değiştirmek istiyorsanız 0850 840 23 69 numarayla iletişime geçebilirsiniz. Bilet değişiklik işlemleri için PNR kodu ya da e-bilet numarası gerekmektedir. Bu bilgileri hazırlayarak bizi arayabilirsiniz.

Yeni rotalara yönelmenin ve yeni deneyimler kazanmanın tam zamanı! Seyahate çıkmak için ilk adımı atın. Keyifli seyahat için ihtiyacınız olan ilham THY’de.

Sorgulanan uçuşlar

Kullanıcılarımızın en son sorguladığı uçuşları listeleyin.

Tüm Havayolu Firmaları
thy
Diyarbakır - İstanbul
07 Mart 2024
10:05DIYDiyarbakır
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
12:30ISTİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 25dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:05Diyarbakır, Türkiye (DIY) Diyarbakır Havalimanı
VARIŞ:12:30İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
UÇUŞ:TK2603TURKISH AIRLINES AIRBUS A320 32N
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 25dk
thy
Muş - İstanbul
24 Şubat 2024
15:05MSRMuş
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
17:30ISTİstanbul
Uçuş Süresi 2sa 25dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:15:05Muş, Türkiye (MSR) Muş Havalimanı
VARIŞ:17:30İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
UÇUŞ:TK2693TURKISH AIRLINES A320-200 320
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 25dk
thy
Selanik - İstanbul
21 Şubat 2024
21:50SKGSelanik
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
00:20ISTİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:21:50Selanik, Yunanistan (SKG) Selanik Macedonia Havalimanı
VARIŞ:00:20İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
UÇUŞ:TK1894TURKISH AIRLINES A320-200 320
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 30dk
thy
Bakü - Bologna
21 Şubat 2024
13:45GYDBakü
Aktarmalı Uçuş
TURKISH AIRLINES
18:15BLQBologna
Uçuş Süresi 7sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:13:45Bakü, Azerbaycan (GYD) Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı
VARIŞ:18:15Bologna, İtalya (BLQ) Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı
UÇUŞ:TK1325TURKISH AIRLINES AIRBUS A321-231 32R
UÇUŞ SÜRESİ: 7sa 30dk
thy
İstanbul - Medine
22 Nisan 2024
01:00ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
04:30MEDMedine
Uçuş Süresi 3sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:01:00İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:04:30Medine, Suudi Arabistan (MED) Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı
UÇUŞ:TK98TURKISH AIRLINES A330-300 33S
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 30dk
thy
İstanbul - Medine
22 Nisan 2024
01:00ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
04:30MEDMedine
Uçuş Süresi 3sa 30dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:01:00İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:04:30Medine, Suudi Arabistan (MED) Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı
UÇUŞ:TK98TURKISH AIRLINES A330-300 33S
UÇUŞ SÜRESİ: 3sa 30dk
thy
İstanbul - İzmir
17 Şubat 2024
10:00ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
11:15ADBİzmir
Uçuş Süresi 1sa 15dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:00İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:11:15İzmir, Türkiye (ADB) İzmir Adnan Menderes Havalimanı
UÇUŞ:TK2318TURKISH AIRLINES BOEING B737-800 78D
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 15dk
thy
İzmir - İstanbul
22 Şubat 2024
10:40ADBİzmir
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
12:00ISTİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 20dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:10:40İzmir, Türkiye (ADB) İzmir Adnan Menderes Havalimanı
VARIŞ:12:00İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
UÇUŞ:TK2313TURKISH AIRLINES B777-300ER 77B
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 20dk
thy
İstanbul - Adana
19 Şubat 2024
09:35ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
11:10ADAAdana
Uçuş Süresi 1sa 35dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:09:35İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:11:10Adana, Türkiye (ADA) Adana Havalimanı
UÇUŞ:TK2472TURKISH AIRLINES BOEING B737-800 78D
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 35dk
thy
Adana - İstanbul
19 Şubat 2024
19:50ADAAdana
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
21:45ISTİstanbul
Uçuş Süresi 1sa 55dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:19:50Adana, Türkiye (ADA) Adana Havalimanı
VARIŞ:21:45İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
UÇUŞ:TK2465TURKISH AIRLINES AIRBUS A321-231 32R
UÇUŞ SÜRESİ: 1sa 55dk
thy
İstanbul - Hakkari
18 Şubat 2024
12:05ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
14:25YKOHakkari
Uçuş Süresi 2sa 20dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:12:05İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:14:25Hakkari, Türkiye (YKO) Yüksekova Havalimanı
UÇUŞ:TK2670TURKISH AIRLINES AIRBUS A319-100 316
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 20dk
thy
İstanbul - Ağrı
18 Şubat 2024
13:30ISTİstanbul
Direkt Uçuş
TURKISH AIRLINES
15:40AJIAğrı
Uçuş Süresi 2sa 10dk
SınıfEconomy Y
Seyahat Detayları
KALKIŞ:13:30İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı
VARIŞ:15:40Ağrı, Türkiye (AJI) Ağrı Havalimanı
UÇUŞ:TK2730TURKISH AIRLINES BOEING B737-800 78D
UÇUŞ SÜRESİ: 2sa 10dk
Kullanıcı Yorumları
Hasan Korkmaz
1 yıl önce
Merhaba, daha önce Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğum uçak biletimi Anadolu Jet Havayolları'nın biletleri ile değiştirmiştim. Acaba farklı bir havayolunun biletleri ile değişiklik yapabilir miyim?
Fatih M.
1 yıl önce

Sayın Hasan Korkmaz bey; bilindiği gibi Anadolu Jet Havayolları, Türk Hava Yolları'nın alt kuruluşu olan bir firmadır. Dikkat etmişseniz Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesi aracılığı ile Anadolu Jet'in biletlerinin de satışı yapılmaktadır.

Anadolu Jet'in biletlerinin satışının yapılmasından dolayı, Türk Hava Yolları'nın uçuşlarını Anadolu Jet'inki ile değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi de Türk Hava Yolları'nın biletleri ile değiştirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken konu şudur; Türk Hava Yolları'nın bazı seferlerinde bagaj hakkı 20 kg olmasına rağmen, Anadolu Jet'in bagaj hakkı 15 kg olabilmektedir.

Bilet değişikliğini online olarak yaparken de çağrı merkezimizden işlem yaparken de buna dikkat ettiğiniz taktirde herhangi bir sorun yaşamazsınız kesinlikle.

İyi yolculuklar.

Melike
1 yıl önce

Türk Hava Yolları'ndan daha önce satın almış olduğum bileti değiştirme işlemini telefondan nasıl yapabilirim acaba?

Önceleri çağrı merkezi numarası vardı 444'lü numara. Ama şimdi orayı tuşla burayı tuşla diye bir yığın seçenek koymuşlar.

Türk Hava Yolları'nın müşteri hizmetlerini arıyorum, bilet işlemleri için 2'yi tuşlayın diyor. 

Tuşluyorum, daha sonra THY bilet değişikliği menüsü çıkması gerekiyor ama öyle bir anons çıkmıyor.

Bilet numaranızı tuşlayın diyor, tuşluyorum. Alakasız alakasız bilgi veriyor bana. 

Benim sorum basit aslında, Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğum uçak biletini illa THY veya Anadolu Jet ile mi değiştirebiliyorum.

Pegasus'la bilet değiştirmek istesem, THY'nin biletini değiştirebiliyor muyum ?

Taha Efe Memiş
1 yıl önce

Türk Hava Yolları'ndan satın aldığım biletleri online olarak değiştirmek istediğimde 150 tl gibi bir ücret çıkıyor.

THY'nin müşteri hizmetlerini aradığımda ise 250 tl istiyorlar. Neden böyle olduğunu sorduğumda ise, kemküm edip net birşey söyleyemiyorlar.

Hizmet bedeli olabilir diyor. Onda bile net bir cevap yok. Peki internet sitesi üzerinden yaptığımda da 50 TL'si hizmet bedeli olarak görülüyor.

Bu durumda internet sitesinden bilet değişikliği yaptırdığımda 50 tl olan THY bilet değişim hizmet bedeli, THY'nin çağrı merkezini arayınca 150 TL mi oluyor? Anlayamadım doğrusu.

Seyfettin Güler
11 ay önce

Merhaba, Türk Hava Yolları ile daha önce birçok kez seyahat etmiş bir yolcu olarak son derece memnun olduğumu söyleyebilirim.

Geçen gün THY biletimi, Anadolu Jet Havayolları’nın biletleri ile değiştirmek istedim. Türk Hava Yolları’nın internet sitesine giriş yaparak biletimi değiştirmek istedim.

Birçok kez denememe rağmen “Biletiniz bir seyahat acentesi tarafından satın alındığı için, online işlemlerden biletinizi değiştiremezsiniz” gibi bir hata verdi.Daha sonra ücretsiz müşteri hizmetlerinizi arayarak değişim talep ettim.

Tabi bu aramayı akıl edene kadar en az yarım saat uğraştım bileti değiştirmek için. Müşteri hizmetlerinize bağlanıp biletimi değiştirmek istiyorum dediğimde, E-Bilet numaramı ve yolcu bilgilerimi teyit ettikten sonra istediğim tarihi sordular.

Yeni tarihi verip, 150 tl gibi bir THY bilet değişim ücreti çıktı. Bu fiyat farkını nasıl ödeyeceğimi sorduğumda, EFT veya kredi kartınızla yapabilirsiniz dedi Erkan Bey.

Bende kredi kartı ile ödemeyi seçip biletimi değiştirdim, çok şükür.Bence bu işlemler bu kadar uzun sürmemeli ama. THY biletimi değiştirmek istediğimde yarım saatte ancak işlemi tamamlayabildim.

İnternet sitenizde devamlı hata veriyor.Türk Hava Yolları’ndan yaptığım uçuşlarda da son derece memnunuz ama. Uçak içi ikramlar olsun, koltuk genişlikleri olsun, personel güleryüzlülüğü olsun. Herşey için çok teşekkür ederim Türk Hava Yolları!

Bir yorum bırakın

Havayolu İletişim Bilgileri

Havayolu firmalarına ait iletişim bilgilerini ve daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın en çok merak ettiği ve en hızlı cevaplanmasını istediği soruları derleyip sizler için cevapladık.

1

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

+-

Türk Hava Yolları bilet değişikliği yapabilmek için PNR kodunuzu veya E-Bilet numaranızı biliyor olmanız gerekmektedir. Sisteme PNR kodunu ve misafirin soyismini girdiğinizde, açılan sayfadan; isterseniz online olarak isterseniz de ücretsiz müşteri hizmetlerimizden değişiklik talep edebilirsiniz.

2

THY Bilet Değişikliği Online

+-

THY online bilet değişikliği sayfamızdan, PNR kodunuzu girerek devam edebilirsiniz. Son ekranda çıkacak fiyat farkını kredi kartınızla yada ATM kartınızla ödeyerek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

3

THY Bilet Değişikliği Ücreti Ne Kadar?

+-

THY bilet değişikliği yaparken oluşabilecek fiyat farklarını anlık olarak kredi kartınızla kolayca ödeyebilirsiniz. Yurtiçi seferlerinde çıkacak fiyat farkları minimum 250 tl olmakla birlikte, yurtdışı seferlerinde ise minimum çıkacak fiyat farkı 100 USD'dir. Yeni istemiş olduğunuz sefere göre, ödemeniz gereken fiyat farkları da artış gösterebilir.

4

THY Bilet Değişikliği Ne Zamana Kadar?

+-

Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinde sefer saatine 2 saatten fazla kalması şartı ile her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, satın almış olduğunuz biletin promosyon sınıfı olmaması gerektiğidir. Bilindiği gibi promosyon sınıfı biletler, Türk Hava Yolları'nda değişiklik yapılamamaktadır.

5

THY Bilet Açığa Alma Nasıl Yapılır?

+-

Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi açığa almak için 0850 333 08 49 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Online olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz biletler açığa alınamamaktadır.

6

THY Bileti Anadolu Jet'le Değiştirebilir Miyim?

+-

Bilindiği gibi Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları aynı firma adı altında hizmet vermektedir. Hal böyle olunca da Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi Anadolu Jet Havayolları'nın biletleri ile değişim yapabilirsiniz.